Споделена история от Спорт и красота

Доставка от американски сайт за дрехи
Здравейте! Искам да си поръчам дрехи от един сайт - romwe. com. Доставката е определена цена в зависимост от това колко пари общо са покупките, за колко време да пристигнат и т. н. Но се притеснявам, че освен доставката, която трябва да платя, ще трябва да плащам допълнително, за да пристигнат дрехите, тъй като сайтът е американски и идват от Америка. Един приятел си беше пазарувал от urbanoutfitters. com и трябваше да доплаща допълнителни 260лв., за да си вземе дрехите. Не искам и при мен да се получава същото. Ако някой си е поръчвал нещо от този сайт, моля да сподели как точно протича доставката и колко струва.

Коментари

1.   Да, възможно е да трябва да платиш мито и ДДС. В САЩ са ти приспаднали ДДСто, но то там е 7%, така че цената ти става доста по-висока от това, което виждаш на страницата на сайта и имаш разправии в митниците
Поръчвай само от сайтове от ЕС! Има добри английски сайтове, също ebay или си пазарувай от България.

2.   Виж Ушоппър, най-добрият сайт за пазаруване от САЩ.
Уверявам те, че няма да останеш разочарована.

3.   Знам го този сайт, има страхотни неща вътре, но доставката винаги ме е спирала. За съжаление няма как да минеш евтино, когато поръчваш от САЩ. Просто се откажи или се приготви да дадеш повече пари за мита и такси, от колкото струват дрехите, които си поръчал/а.

4.   Защо да ползва куриерски услуги от САЩ, освен ако не е крайно наложително? Дали са ѝ адекватен отговор - купувай от ЕУ. Оосбено в UK сайтовете, почти всички доставят до тук, не дължиш никакви мита и т. н., само доставката си плащаш, ако се плаща.
Купувал съм немалко различн неща от САЩ, НЕ го препоръчвам! Голяма мъка е да киснеш по митници, банки, агенци и т. н. само за една дребна стока, плюс че таксите ти излизат много скъпо. Освен ако не идват по пощата, тогава не съм започнат дали пак има такива процедури, ама по принцип винаги от САЩ идват с куриер. (то ще си го пише в сайта)

5.   А за доставка от ebay таксуват ли се допълнителни суми за доставка?

6.   От авторката: А за доставката от ushoppr трябва ли пак да се плащат такива неща? И ако някой е запознат с доставката от asos, моля да обясни и там дали се таксува допълнително :D

7.   Купувал съм от ASOS. Който и регион да избереш (САЩ/Англия) е едно и също, складът им е в Англия. Нямаш такси, плащаш си само доставка, а тя май беше с DHL.

8.   Да допълня - в ибей си пише всичко. Пише дали доставят до България, като co. uk е за предпочитане - откъм цени. Ще пише колко струва доставката и ако ще се начислят допълнително такси.