Споделена история от Спорт и красота

Къде мога да се запиша на гимнастика?
След няколко дена правя 16 и имам голяма желание да се запиша на мъжка гимнастика. От онази къде се въртят на пръстени. Сигурен съм че се казва художествена. Знам, че не изглеждам много образован по темата, и наистина не съм, но някой знае ли къде преподават такъв спорт? В малкия град от където съм аз не вярвам да има но все пак ако някой знае нека моля да сподели :)

Коментари

1.   Това е спортна гимнастика. Виж в някой съседен по-голям град.

2.   Първо, казва се "спортна гимнастика" и там се "въртят на халки", а не пръстени :). И кажи откъде си все пак. Така ще можем да те насочим. Малко си закъснял, но за непрофесионален спорт ставаш

3.   От град Разград съм. Знам че съм изпуснал възраста, но не мисля да ходя някъде за професионален спорт, просто искам да съм гъвкав и подвижен

4.   Номер 2 съм. Занимавал съм се около 15 години със спортна гимнастика. Определено е страхотен спорт. Но се подготви и за доста травми. Както и да е -струва си. Мисля, че в Разград все още няма клуб, но със сигурност има в Русе и мисля, че бяха дори два в Търговище - Торнадо и Светкавица. За теб най-близо мисля, че е Русе. Поне във Варна, вече има аматьорски групи, където се тренира буз профусионялни и състезателни амбиции. Предполагам, че така ще е и в Русе. Късмет и не се отказвай ;)

5.   Благодаря много за отговора! А има ли възрастови ограничения? Чел съм на ляво надясно, че записват само от 4 до 10 годишни. Това така ли е или просто докато си плащам няма да има проблем?

6.   По принцип се приемат деца от 1-ви до 4-ти клас. Но става въпрос за професионално трениране с тенденция за влизане в спортно училище. Но вече в клубовете има аматьорски групи за хора като теб, като по този начин клубовете изкарват по някой лев, а същевременно могат да тренират хора без намерение за професионални състезания. Пак си зависи от клуба де, но мисля, че така правят вече всички. Ако беше във Варна, можеше да те насоча конкретно.

7.   За сгеа изглежда най-добрия вариант е до Русе гледах има 2 спортни зали, ще отидем с бащата да ги видим как са и евентуално ако пробвам и наистина имам желание може с автобуса да кажем 2 пъти на седмица да ходя. Но предполагам там ще има някой който да ме тренира и да ми дава програми, няма да си плащам само за ползването на залата?

8.   Не мога да твърдя как е на 100 % в клубовете в момента, но по принцип този спорт се тренира с треньор и в група. Никой няма да пусне някой без контрол в зала по спортна гимнастика. Това си е направо опасно - както за трениращия, който не знае какво да прави, така и за останалите в залата. Като например, едно преминаване край уред, може да причини падане и контузии на трениращия в момента. Ако беше във Варна, определено щях да те насоча и към зала и към треньор, но за Русе, в момента нямам идея кои са треньорите. Спомням си, че залата на "Локомотив" се намираше на същата улица на Русенския технически университет. Но за залата на "Акро" нямам спомен. Но така или иначе, можеш да провериш и двата. И на двете места има много добра подготовка и се надявам, че нещата ще ти се получат. :)

9.   Здравей, мога да кажа, че клуб Торнадо в Търговище е един от най-добрите в страната и няма да съжаляваш!