Споделена история от Спорт и красота

За косата
Здравейте! По принцип косата ми е мноого къдрава и буйна и много я мразех, затова и започнах да я изправям почти всеки ден на най-високия градус и без да я защитавам с разни спрейове, балсами и т. н. (няма какво да си кривя душата - глупава работа). И така две години почти, даже се чудя как не ми е опадала въобще. Реших да я оставя на мира въпросната изстрадала и да си върна къдравата коса, за която нямам обяснение с какъв акъл не съм харесвала, не са много хората с натурално ( :D )оформени къдрици. До скоро нямаше и спомен от естествената ми коса, просто една права и страшно нацъфтяла (посещавам фризьор на 2-3 месеца, ако е от значение), но спрях да използвам пресата, косата ми отново почна да се накъдря, много се радвам но в краищата и бритона е все още права. И сега към въпроса - някой знае ли как да ускоря процеса на къдрене :D? Ако може и да ми препоръчате продукти за растеж на коса, много ще съм ви благодарна. А колко ме е яд на мене си не е истина. Благодаря предварително и за помощта, и за критиката, и за хейта, и за мнениятааа :) Хубав ден!

Коментари

1.   Продукти за растеж на коса няма и не може да има, а които се продават за такива са чиста проба фейк - има продукти за подхранване на скалпа и така нататък, но до тук
Косата на човека расте около 1 см. на месец
Къдриците какви са ти е генетично заложено, но ти може би си увредила вече косата си и няма да ти се къдри. За това има продукти в дрогериите - отиди в голяма дрогерия и питай за продукти за къдрева коса. Има на опаковката добри описания, просто отдели време и пробвай различни продукти. Може да пробваш с кокосово масло иначе и с мачкане. Успех

2.   Здравей :)
Надявам се косата ти да се накъдри.. Но лично моята, преди да започна със изправянето беше чуплива, на вълни.. Сега, макар и отдавна израстнала е перманентно права, та дори да я накъдря не стои.. Имам надеждата, че до края на пубертета ми ще възвърне естествения си вид, но едва ли.
За растеж препоръчвам хининова вода. При възможност я връзвай често, но хлабаво. Има мнения, че това помагало за растеж

3.   Благодаря вии :) В малък град живея и дрогерия няма, камо ли голяма. Ноо съвсем скоро ми се налага да пътувам до един голям град и определено ще разгледам там продуктите. Също така от много време се каня да си купя хининова вода, всеки път в аптеката я гледам и мисля, че е време да я пробвам. Мерси отново =]

4.   Твоята коса не е къдрава, а чуплива.
Чупливите коси са податливи на изправяне, а къдравите колкото и да ги дърпаш си остават къдрави.
Аз съм с натурални къдрици, нито една преса не помогна да я изправя.
За едно си права, много рядко има хора с къдрави коси, като имам предвид не рошави и чупливи, а с къдрави които се навиват на масури, моите са от тези с масурите.
Веднъж увредиш ли я, много трудно ще ти се върне в първоначална форма.
За това може да си я държиш права, но рядко с преса.

5.   До коментар 4. Напротив, косата ми е много къдрава, а не чуплива. И моята отначало хич не беше податлива на изправяне. Като я изправях тъкмо хващах следващ кичур да изправя и хоп - предходния вече се начупил. Според мен е нормално да се изправи, имайки предвид, че като започнах да я изправям го правех поне 2-3 пъти на ден и с качествена преса.

6.   До 5, това не е вярно, 4 е напълно права.
Къдравата коса не може да се изправи напълно, с каквато и качествена преса да го правиш.
1-Къдрава коса, трябва да се изправя само когато е мръсна, понеже тогава повече се омазнява и може да стои права, но кой търпи мръсна коса? !
2- При капчица вода или влага изправената-къдрава коса придобива отново същия вид.
3- Губиш прекалено много косми при изправяне на къдрава коса, това означава оредяла и изгоряла коса.
4- За 2-3 год със сигурност ти е доста уредяла, дори и да не го усещаш така, а в комбинация с изгоряла коса пълен ужас.
5- Съжалявам, но ако искаш да си възстановиш косата, трябва да я подстрижеш поне до 1-ви номер, иначе друго нищо няма да помогне.

7.   Според мен пък къдрава коса може да се изправя. Две момичета от моя клас са къдрави. Едната е с толкова ситни къдрици, че не си представям как попада вода под нея. Едната два пъти за една година е идвала с права коса, след като фризьор я е изправял, а другата веднъж, мисля че и тя беше ходила на фризьор. Та жив пример имах пред себе си как къдрава коса може да се изправи.
Аз съм с чуплива по принцип, но след като я изправя или изсуша става като метла и бухва, така че престанах да се опитвам да я изправям, лятото я хидратирах и възстановявах и сега е супер мека и небухнала, за което много се радвам.
След душ пръскам хининова и розова коса и след това кристали или балсам без отмиване.