Споделена история от Спорт и красота

Как да се мотивирам да спортувам редовно!
Здравейте хора!
Мъж съм. На 22. Студент, живея самостоятелно, работя, уча, пътувам. Уж всичко е наред, но не е, защото не отделям време за може би най-важното нещо за един млад човек - спорта! Спортът е здраве и аз го осъзнавам. Освен това нямам приятелка, забелязвам, че дамите харесват повече спортуващите мъже. Трудно ми е и не ми върви с жените, признавам си. Също в последно време забелязах, че почнах и леко корем да правя, което хич не ми се нрави.
Та, преди няколко месеца /в края на пролетта/ реших да започна да спортувам редовно. Уви, не се получиха нещата както ги исках. Ходих да бягам, ходих на лостове, но имам проблем с мотивацията и концентрацията. Ходя 2 поредни дни на спорт, следващото ходене е след седмица. Няма как да се получи просто. После имах едни ангажименти и пак прекратих спорта за месец. Нямам навик да спортувам. Другите ми навици са ми изградени още като дете, когато дори не съм толкова осъзнавал как е станало. Да работя и да съм мотивиран и отговорен в работата си нямам проблеми, тъй като съм помагал на баща ми още като дете, а и още от училище почнах да работя. Да уча също. Изобщо тези навици /да работя и да уча/ са ми създадени още като много малък и винаги съм мотивиран когато се занимавам с работата си или с университета. Но със спорта не е така. Никога не съм спортувал редовно и сега просто не знам как да се мотивирам.
Моля ви, хора, ако има такива които са минали по подобен на моя път, да споделят как са успели да се мотивират да спортуват? И най-вече как са успели да запазят постоянство в спорта? И също откъде да започна - пак ли от бягане или пък на фитнес да ходя? Сигурен съм, че ако спортувам 4-5 месеца редовно, ще свикна и няма да имам проблеми нататък. Но това начало ми е голяма пречка просто. Началото и постоянството!!!
Благодаря предварително, ще се радвам ако някой отговори! : )

Коментари

1.   И аз така преди 2-3 години бях - тренирах само лятото когато бях в лятна ваканция, после даскало и се отказвах. Но това лято реших, че искам промяна. Купих си нужните продукти и 2 чифта дъмбели по 15кг всеки. Тренирах в нас. И сега са минали 2 месеца и нещо, ходя на даскало и пак продължавам. Нося си ядене, нямам търпение да се прибера и да си направя тренировката. която е адски тежка ( дори в момента тренирам докато пиша този коментар). В резултат на това свалих 12 кг за 2 месеца и продължавам да свалям. Направих добри резултати, бих казал че след година ще съм близо до моделите. Много се гордея, че успях да се преборя и продължавам. Макар, че от всякъде ме саботират- нашите не ми купуват правилната храна, не ми дават пари да се храня, намират ми задачи, но аз пак успявам. Случвало ми се да припадам почти, но не се отказвам. Често тренирам до 23. 00 защото не успявам с даскало задачи и тн. Не се отказвай! Гледай в бъщетето. Виж каналите за фитнес в България. Радостин кузманов, aetlethik by sience, nikolay panov. Образовай се по темата, това е най важното!

2.   Назоби се със стероиди- клен, ефедрин, синефрин- от тях ще ти се иска постоянно да се движиш и да спортуваш, силно повишават енергията.

3.   Да, в началото е трудно . После започва удоволствието от спорта и организмът го иска сам. Така че се напъни в началото , направи си план и го спазвай. После организмът ти сам ще го иска.

4.   Болката.

Влизайки в залата, напрягайки всяко едно влакно в тялото, ефектът от това е болката. Изгаряща, непрестанна, пареща болка. И тя е единственият белег, единият признак, който ти подсказва, че извършеното от тебе не е напразно. Това е уникален индикатор, сочещ към правилно извършена работа, обещаваща резултати.

Резултатите, видът спорт, тях вече само ти си ги знаеш. Свързващият агент между всички тях обаче е изгарящото усещане на мускулната треска. Когато разбереш това, ще ѝ свикнеш. Когато ѝ свикнеш, ще се върнеш за още.

5.   Нещата не съаваъ с мотивация , а с дисциплина. Реваша и го правиш.

6.   Най-силната ми мотивация е красивата жена. Първото момиче, което ми спря дъха така ми повиши енергията и ентосиазма, че съм тренирал по два часа и още имах енергия. Бях станал машина. Агресията, гневът. Като се изнервиш си изразходвай енергията в тренировки. Това е като цяло.

7.   4 - Зависи от човека. При някои, болката трае по 3 дема, след което просто я няма.

8.   Ами спортувай нещо, което ти доставя удоволствие. Аз например преди ходех на фитнес, но там ми е скучно. Сега бягам в парка, там и открит фитнес има. По интересно е, срещаш и различни хора, а и поне сутрин съм на въздух /работя предимно в офис/. Така свикнахх, че ако съм в града, сутрин винаги ходя там да бягам - вали, гърми, все тая. И се чувстваш много тонизиран през целия ден, освен че отслабваш и се стягаш.

9.   Поне при мен, най-резултатния ефект е, когато не се тренира сам. Ако тренирам сам, тогава започва да ме мързи или да си намирам причина да не го правя, докато, ако имаш около теб някой приятел с когото да спортувате заедно, винаги ще има и конкуренция, и неудобство пред него, ако не ти се тренира. При мен това винаги е вършело работа...