Споделена история от Спорт и красота

Помогнете ми да се справя с лицето си
Здравейте!
Проверих няколко страници за подобна тема, но нямаше и затова реших да създам.
Имам проблеми с лицето. В какво се изразяват ли? Вечно е сухо. Бели се постоянно. С каквото и да го намажа не мога да спра процеса. Не е сезонно. В същото време е и мазно. Адски парадоксално. Някои момичета използват хайлайтъри, а аз изглеждам мазна, изпотена и лъскава естествено. Не само че е едновременно мазно и сухо, а и нито мога да си покривам пъпките (понеже кожата ми се бели и изглеждам на люспи), нито като си сложа коректор или фон дьо тен после мога да го задържа на лицето си, защото се разтича.
Да кажем, че преглътна цялата борба с мазната и суха кожа, на лицето ми е постоянно пълно с пъпки и зачервявания. И седят там със седмици. И нямам предвид малки пъпчици. И такива имам, но преобладават онези противни, гнусни, набиращи какво ли не в тях. Има ли нещо на пазара, което ви е помогнало да се справите с подобни пъпчиви ситуации. Било то за почистване или кремове или маски.
Моля ви, отчаяна съм!

Коментари

1.   Посети лекар дерматолог да ти направи консултация. Но го и разпитай по това, което те вълнува, а не само да ти напише рецепта. Като знаеш какъв точно е проблемът-дали акне, себорея или нещо друго, ще можеш да търсиш информация и в нета и да се самообразоваш по твоя проблем. Така ще можеш и да си избираш козметика за твоята кожа.

2.   Нямам думи... Имате лични лекари, бе хора, отидете и се прегледайте, нито сме ти виждали лицето, нито можем да го пипнем - болниците затова са направени.

3.   Имах същия проблем, кожата ми се белеше постоянно и това лято просто не се гримирах, всяка вечер си мажех лицето с кокосово масло и кожата ми в момента е прекрасна. Имах същия проблем и с пъпките-спрях да ги чопля, използвах кокосовото масло и в момента нямам нито една пъпка. Сега отново използвам грим, но не спирам употребата на кокосово масло и задължително веднага след като се прибера отстранявам грима си и се намазвам с кокосово масло.

4.   Пробвай сусамово или бадемово масло вечер. Подходих скептично към двете, мислех, че ще ми омазнят много лицето, но всяка сутрин се събуждах с изключително меко лице. Не можех да си намеря подходящ крем, все ми излизаха пъпки, запушваха ми порите, но от близо две седмици ползвам маслата като ги редувам и съм доволна.

5.   Не си написала как почистваш лицето си, няма значение дали носиш грим или не, то трябва всекидневно да се почиства

6.   Къде ти се бели кожата - по цялото лице или отделни участъци? Напиши подробно каква козметика използваш.

7.   Попринцип нося всеки ден грим. Опитах се 1 месец да не слагам и капка, пак ми излизаха циреи, въпреки че си го миех 2 пъти дневно. Сутрин и вечер. Пробвала съм всякакви кремове, ходила съм по доктори, пила съм антибиотици. Единственото нещо, което наистина ми помогна беше Скинорен и вазелин. При мен кожата се лющеше на челото, носът и брадичката бяха мазни, същевременно носът ми отстрани се белеше. Но тези два продукта буквално направиха чудеса с кожата ми.

8.   Имам доста подобен проблем - хем съм с мазна кожа (особено около носа, челото и брадичката), хем се бели. Пъпки не ми излизат особено, но пак се намират понякога. Радикално решение не съм намерила, но има някои неща, които доста помагат:

1. Парна баня. Потърси в нета как се прави, ако не знаеш. След това взимам чиста хавлиена кърпа, натопявам я в топла вода и ВНИМАТЕЛНО търкам лицето си с нея. Вижда се как мъртвата кожа просто пада и лицето ми е значително по-гладко и меко.
2. Черна маска с активен въглен/кал. Напоследък са доста популярни. Намират се в китайските магазини. Чувала съм, че и Balea (марка на веригите DM) имат такива. Мажеш, чакаш да изсъхне и отлепяш. Премахва черни и бели точки. Последните, уви, най-добре се почистват ръчно след парна баня.
3. Акне Аут Актив активен лосион срещу пъпки. Преди години редовно имах поне по 30-40 пъпки по лицето (случвало се е да ги броя, дам.. ) и това доста ми помогна. Още го използвам при нужда. Не прекалявай с него, изсушава кожата, но с парната баня и свалянето на мъртвата кожа, мисля, че няма да има проблем.
4. Биодерма Атодерм Крем за лице и тяло за суха и атопична кожа. Буквално ми спаси живота. След старателното почистване заради мазната си кожа, я чувствам много опъната, така че си слагам от този крем преди излизане и преди лягане. Малко по-скъп е (около 35 лева), но пък е половин литър и икономичен. Използвам го за лице и тяло от месец май и още не е свършил.
5. След него си слагам Магнезиево мляко на Филипс (в синя бутилка). Матира кожата добре.

9.   Потвърждaвaм зa кокосовото мaсло, ползвaм го вече 2 години, нaтурaлно от био мaгaзин.
Но ти трябвa зaдължително от вътре дa лекувaш и подхрaнвaш също- витaмин Б комплекс, мaсло от онaгрa (перличките) дезинфекция, почиствaне и изсушaвa пъпките- зaпaркa/чaй от смрaдликa. Ползвaй сaмо нaтурaлни продукти, никaкви химии, нa дермaтолог ще ти изпишaт сaмо химия.
Вечер почиствaй с водкa, a след товa мaжи с кокосовото мaсло.

10.   Пробвай с хомеопатия и алое вера за пиене вършат чудеса! Дано ти помогнат!

11.   Ако си от по-голям град, отиди в DM и си купи гелове за суха кожа, има и мицеларна вода за суха кожа (модератори, не правя нарочно реклама на тази дрогерия, просто всички продукти там са маркови и много качествени).

12.   От авторката:
Много ви благодаря за всички коментари. Кокосовото масло ми спаси живота.

13.   Моето лице също беше проблемно (за пъпки, зачервявания и подобни неща говоря) и започнах да го мия с най-обикновен сапун. Правих и все още понякога правя това всяка сутрин и под душа и взе, че наистина се оправи, защото преди това бях ползвала всевъзможни козметики, но не помогаха. Друго нещо, което е много вероятно да влияе на кожата на лицето ти е каква храна консумираш и дали пиеш достатъчно вода, така че наистина ще те посъветвам да провериш менюто си и да засечеш по колко чаши вода на ден изпиваш - по около 6 от 250мл. е добре.

14.   Аз ползвам един продукт на Здраве акнестоп гел за измиване на лице. Контролира омазняването и матира същото тавреме ина освежава. Използва се сутрин и вечер. Надявам се да съм била полезна.