Споделена история от Спорт и красота

Помощ, изтънени вежди !
Здравейте, моля Ви за съвет. Ситуацията е следната: Момиче на 18 съм ( ако изобщо има значение ). Преди 3-4 години определено имах доста гъсти вежди, да не кажа и мъжки, но когато започнах да ходя на козметик, това се промени. В началото козметичката ми оформяше веждите доста добре, но с всеки следващ път ги изтъняваше все повече и повече. Тогава не обръщах чак толкова внимание на външния си вид и това не ми правеше толкова голямо впечатление, мислех си че така трябва, все пак тя е козметичка и предполагах, че знае кога трябва да спре. Разбира се аз й бях споделила не веднъж, че предпочитам по гъсти вежди. Към днешна дата, веждите ми са доста изтънени, а аз с всеки изминал ден търся начин, как да си върна старите вежди. Имате ли идеи какво би стимулирало разтежа на косъмчетата. Пробвах с бадемево масло, но ефект не видях. Сега се мажа с витам А, защото ми казаха, че именно той стимулирал разстежа на косъмчетата. Знаете ли някакви изпитани средства за този проблем. Ще съм Ви благодарна, ако ми дадете съвет какво трябва да направя, за да може веждите ми да порастнат. Вече не ходя на козметик, оставила съм ги да разстат, но уви... Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Дебелите вежди са ми отвратителни на мен.

2.   Мажи си ги всяка вечер преди лягане с вазелин или дори балсам за устни. Моите също бяха доста тънки и редки (мъж съм ако има значение), но с времето станаха доста по-дебели. Минусите са, че може да ти пораснат косъмчета и над носа, между двете вежди ако не внимаваш. Аз използвам вазелин и на ръцете си, за да ми растат космите там, че и там ми бяха редки, а мъж без косми не може. :)

3.   Kakво,не растат косъмчета ли?Малко странно.Обикновено проблемът е ,че растат ,но са по -дебели ,твърди и тръгват на всички посоки.Така веждите изглеждат рошави и неподредени.Е,вероятно ,някои и не излизат отново.Имам познати,които от предишни моди с много тънки вежди,изобщо не успяха да си ги възстановят и сега са с нарисувани дебели.Горе-долу изглеждат сполучливи,естествени.
Едно време забелязахме ,че кеч балсам действа окосмяващо.Не знам дали и сега е така и какво съдържа,но опитай внимателно ,като мажеш само в зоната на веждите.https://apteka.framar.bg/30022187/кеч-балсам-за-ръце-300-мл-

4.   Стимуланта на Икаров. Върши чудесна работа. Вместо на коста, на веждите. Всяка вечер ги мажеш и спиш. След месец ще видиш голям резултат.

5.   Здравей!

Купи си рициново масло от аптеката. Мисля, че не е по-скъпо от 2-3лв. Доста е мазно, обаче много помага за растеж на коса, нокти, вежди. Аз съм го пробвала така върху веждите си, че ги бях оскубала неправилно като тийнейджърка и наистина ми пораснаха. Обаче трябва постоянство. Намазваш с клечка за уши и разтъркваш хубаво и оставаш да попие колкото е възможно повече.

Успех!

6.   Серум за вежди.
Шисейдо например.