Споделена история от Спорт и красота

Зехтин за коса
Здравейте,
Въпрос към жените, които се грижат за косата си със зехтин. Та чета и чувам, че зехтина бил много благоприятен за косата. Зехтин съм си слагала на лицето и мога да кажа, че съм доволна, но на косата не съм. Не виждам нищо сложно в това да я намажа със зехтин САМО В КРАИЩАТА, но тъй като аз се изправям всеки път след измиване на коса, питам някакъв проблем има ли в това? Да си измия косата, да я изчакам или да не я изчакам да изсъхне и да намажа краищата със зехтин и след това да я изправя? Ще стане ли мазна, ако не го отмия? Или най-добре да направя така - мажа зехтина в краищата, отмивам както обикновено със шампиоан, чакам да изсъхне и изправям? За първи път ще го пробвам и реших първо да се допитам до дамите със повече опит и знания в това. Тези, които се изправят или къдрят като мен ще са ми от по-голяма полза.

Коментари

1.   Аз ползвам сусамово масло за подхранване на косата. Маслото е подобно на зехтина. Намазвам косата много добре няколко часа преди да я измия. Възможно е да я намажеш и след като вече си я измила, но в крайна сметка тези масла, включително зехтина, придобиват вредни качества, когато се нагрият, напр. с пресата. Не бих рискувала със зехтин да намажа косата и после да мина с преса. Дали няма да придобие неприятен мирис

2.   Здравей! Аз си от известно време преди да си измия косата си впръсквам в корените смес от ябълков оцет, зехтин и много малко вода. Впръсквам и хубаво масажирам скалпа си. Стоя около 30-40мин., след което изплаквам с шампоан, а след това нанасям и балсам по дължините си. Това го правя, защото скалпа ми много се лющи и косата ми изглеждаше ужасно. След само 1 процедура скалпа ми се изчисти и косата ми стана супер лъскава, но не МАЗНА. Няма да ти се омазни косата. Имам много дълга и гъста коса, която е много трудна за поддържане и тази маска ми влияе много добре. :) По принцип не използвам сешоар, но последните пъти гледам да си я изсуша хубаво, за не се спарва скалпа ми, като стои мокър дълго време. Нанасяла съм зехтин и по дължините на суха коса и после съм я продухвала със сешоара. Действа много добре! Успех! :)

3.   Зехтин ползвaм зa мзски преди и/или след измивaне нa косaтa. Втривaм няколко кaпки по крaищaтa, подхрaнвa ги и овлaжнявa, дългa ми е косaтa и зa долнaтa чaст си трябвaт повечки грижи.
Но aз не ползвaм сешоaри, нито преси, косaтa ми си изсъхвa естествено и не я изпрaвям, но знaм, че не е ок идеятa зa топлиннa обрaботкa с мaсло.
Също ползвaм дори по-често кокосово мaсло.
Зaехтин имaм и в едно буркaнче в бaнятa, понякогa със содa бикaрбонaт, понякогa със зaхaр. Идеaлнa смескa зa пилинг нa лице и тяло и след товa кожaтa стaвa мекa кaто копринa зaрaди зехтинa.