Споделена история от Спорт и красота

Косата ми е много рядка. Помогнете!
Здравейте,
Косата ми стана доста рядка след като я третирах със сумати неща. Тя не беше боядисана и затова реших да променя цвета с цветен шампоан, но той се оказа много гаден. Нищо не оцветяваше като хората, а аз продължавах да я цапам. След това реших да се боядисам тъмно кафява (косата ми беше тъмно руса или кестенява). Вече се боядисвам някъде 2-3 месеца и косата ми е станала доста рядка, вероятно от боята. Може ли да ми дадете съвет как мога да я направя по-гъста, смисъл с маска или някакъв продукт.

Коментари

1.   Виж, при жените косата оредява и заради хормонални проблеми, но може с неподходящи продукти и да си си раздразнила скалпа и да ти е окапала коса.
Добрата новина е, че където е имало коса, пак ще има. Спри с продуктите и виж след няколко месеца дали има нови косъмчета - стоят като пух над другата коса.
Не си мисли, че т. н. безамонячни бои, билкови уж бои са по-щадящи. Аз се боядисвам от 15 г. с Лореал или Гарниер АМОНЯЧНИ и имам чудесно гъста коса, но леко суха (руса се правя от изходен цвят като твоя)
Тъмно кестенявото трудно се поддържа, защото падайки остава оранджево след него - тоест трябва да се правиш всеки път наново. Най-лесно се поддържат светлите, русите тонове - там се правиш само в корените.
Най-трудно за поддръжка е червеното или цветовете с отенък, но и кестенявото ако е тъмно.
Аз на твое място просто бих се боядисала с подобен на естествения си цвят при фризьор или с амонячна боя вкъщи и бих си оставила косата да израстне.
Ползвай шампоани, които овлажняват скалпа. Имат Хед енд Шолдърс такива, но има и в аптеките. Повече не можеш да сториш... освен да чакаш. Няма вълшебен продукт за растеж на коса. Ако имаше, нямаше да има плешиви хора

2.   Значи, няма да ми повярваш но единственото, което можеш да направиш е да пиеш много мляко. Млякото дава толкова много на косата, че буквално можеш да се промениш за 2 седмици. аз съм с къса коса и го забелязвам много силно.

3.   Ами спри да си правиш експерименти с косата си. Остави я на мира и й втривай вит. А иЕ в корените преди да я измиеш.

4.   Към 1. Така е, но съм и с черно омбре и няма как да имам цвят като естествения. Тоест трябва да съм на половина черна и руса. И вече гледам да не я цапам толкова, само използвам шампоан и маска.