Споделена история от Спорт и красота

Качване на маса
На 17 години съм, момче. Имам един проблем, който искам да реша. Това е проблема с качването на килограми. Винаги съм бил тънък, въпреки че горе - долу се храня нормално. Около 65 кг съм сега, 1, 77 висок. Как да кача килограми без да ходя на фитнес, в домашни условия. Защото не искам да давам пари за фитнес, събирам за една моя цел пари и всяка спестена стотинка ми е от полза. Споделяйте вашите мнения, как да се справя с този проблем.

Коментари

2.   И аз съм като теб, точно. И момичетата си ме харесват.

3.   Така зададеният въпрос няма смисъл.
Качването просто на маса не е свързано с ходене на фитнес, а с калориен баланс. Ако искаш просто да качиш килограми, яж повече.

Ако искаш да качиш чиста мускулна маса, това е по-сложно, а и доста по-скъпо удоволствие. По отношение на храна. Абонаментът за фитнес ти е най-малкия разход.
Родителите ти могат ли да ти осигурят достатъчно високопротеинова храна?

4.   Пий биренa мaя и ще вдигнеш кг. Но все пaк трябвa и мaлко дa тренирaш дори от домa. Имa достaтъчно клипчетa по темaтa из you tube. Инaче ще трупaш мaзнинa.

5.   Диетата е най-важна - без кола, баница, бира, кифли или дюнери. Храната просто трябва да се изчисти и да я изградиш главно от въглехидрати и белтъчини.
Пример:
- Първо ядене: 4 варени яйца, 100гр овесени ядки в нискомаслено мляко, плод
- Второ: 200 гр грах, 100 гр ориз
- Трето: 150 гр пиле, варен картоф, плод или зеленчук
- Четвърто: 200 гр грах, 100 гр ориз
- Пето: 100 гр извара, 200 гр леща, 100 гр ориз

Другото става като гледаш нета и търсиш упражнения, които да правиш.

Упражнения с тялото стигат донякъде, но ако си сериозен за качване и искаш да трупаш сериозна маса, трябва си зала. Сам трябва да знаеш каква физика искаш да изградиш.

6.   Първо - независимо дали с фитнес или без - няма да стане бързо и трябва да забравиш за бързото качване на мускулна маса. Говорим ако тренираш натурално, както би трябвало.

Второ - не слушай разни "специалисти", които са качили с химия за отрицателно време.

Трето - трябва да знаеш основните принципи - трябва да правиш базови упражнения, натоварващи повече мускулни групи едновременно. В домашни условия и на лостове има доста такива, основно - набирания, кофички. Набиранията стават и за бицепс, кофички има разовидности за трицепс и за гърди. За крака - клякаш на един крак и правиш напади, тичаш (но спринтове, а не монотонно кардио).

Четвърто - трябва да правиш малко повторения. Това е закон. Ако искаш да качваш мускул, а не да развиваш издръжливост - максимум 8 повторения (може и 5-6). Ще се наложи да си купиш тежести, с които да се набираш и да правиш кофи, няма друг начин. В началото може би ще ти е трудно и ще правиш и без тежести максимум 8, но бързо ще напреднеш и ще ти стане лесно. Трябва да тренираш до отказ и с малко повторения.

Пето - трябва да ядеш качествено, да се наспиваш достатъчно, абе като цяло да водиш здравословен начин на живот. Върти го, сучи го - факт е. Не трябва да пиеш и да пушиш, не трябва да ядеш боклуци. Има и вкусна и качествена храна, шоколади с високо съдържание на какао, разни сладки без транс мазнини, плодове и така нататък. Трябва да ограничиш захарта. Без да водиш правилен начин на живот - резултатите ти ще бъдат посредствени. Трябва да пиеш много вода. Ако ще пиеш алкохол, трябва да осъзнаваш, че това ще ти забави възстановяването и да гледаш да не стигаш до крайности. Най-добре червено вино, без НИКАКВА бира (най-неподходяща е за трениращ), ако пиеш твърдо - трябва да е качествено и по малко с много вода и ледчета, както и да не е на гладно.

Шесто - не слушай и разни търговци, които ще ти обясняват какви велики резултати се постигат с добавки, с цел да ти ги продадат. Не ти трябва протеин, не ти трябва нищо. Единствените смислени неща са креатинът и глутаминът, първият е и доста евтин, но пак не ти трябва в началото, а, да кажем, след 1 година тренировки, защото ти ще дръпнеш така или иначе (тъй като сега започваш).

Седмо - трябва ти сериозна мотивация и това да стане част от живота ти, да изградиш навици. Няма да стане бързо, не се сравнявай с другите - всеки е различен и има различен ген. Сравнявай се само със себе си и с това, което си бил вчера. Успех и дано постигнеш това, което искаш!

7.   Проучи темата за калистениката. Това ще ти помогне да правиш упражнения и тренировки в домашни условия и няма да се налага да даваш пари за фитнес.

9.   Нещо просто ще ти кажа, което съм сигурен, че ще ти помогне.... не е магическа пръчка, но определено ще постигнеш голям успех за малко време. Може би резултата, който ще видиш за 30 дни, ще те мотивира да продължиш и така ще постигнеш това, за което мечтаеш.
Така..
Постави си предизвикателство за 30 дни да правиш лицеви опори и клякания

Ден. клякания | лицеви опори

4. почивка
8. почивка
9. 90|2×15
10. 95 |2×20
11. 100|2×25
12 почивка
13. 110|3×20
14. 115|3×25
15. 120|4×15
16. почивка
17. 130|4×18
18. 135|4×20
19. 140|4×25
20. почивка
21. 150|4×27
22. 155|4×30
23. 160|4×30
24. почивка
25. 170|4×30
26. 175|4×30
27. 180|4×30
28. почивка
29. 190|4×30
30. 200|4×30

Храна..
Яж протеини, колкото може повече и храна богата на витамини и минерали. Може да взимаш добавки: бирена мая, мултивитамини, аминокиселини или просто мед с орехи.

Много е важен баланса както в храната, така и в спорта, така и изобщо в целият ти живот. Ако живееш балансирано и си щастлив и спокоен, качването на килограми няма да ти е проблем.

10.   С орексигеници- сиреч с хапчета които повишават апетита и водят до повишаване на теглото. Купи си Олфрекс от аптеката и ще станеш слон и половина. Но наистина внимавай, защото наистина ще станеш слон.

11.   С орексигеници- сиреч с хапчета които повишават апетита и водят до повишаване на теглото. Купи си Олфрекс от аптеката и ще станеш слон и половина. Но наистина внимавай, защото наистина ще станеш слон.