Споделена история от Спорт и красота

Как се обезкосмявате?
Моля дамите (а и господата) да обменим опит. Не говоря за определена зона, а за цялото тяло? Споделете методите си. Ръце, крака, подмишници, интимна зона и изобщо, ако някъде другаде имате окосмение? Аз с това обезкосмяване се видях в голям зор и имам нужда от съвети. Като цяло имам много нежна и чувствителна кожа, която не понася кола-маска и дърпащи се ленти. Пробвала съм сама и с приятелка, все пищя, боли и не мога просто да свикна. Не искам да се излагам при козметичка, след като ще заплача там сигурно. В крайна сметка няма да се мъча всеки месец така. Депилиращите кремове не ми действат, действат само на зоните, където имам малко косми - на краката под колената изобщо не хващат на пример. Затова си се бръсна. Има много минуси бръсненето, но вече свикнах, а пък като го сметна, плюсовете са повече. Обмислям да тръгна и на лазерна епилация, но чувам много смесени мнения. На едни действа, на други - не. Едни ги боли, други - не. Съмнително ми е, а процедурите не са евтини, че да рискувам. Същото се отнася и за купуването на собствен фотоепилатор. Дали да не си остана с бръсненето? Вие как се обезкосмявате и от кой вариант сте най-доволни? Изкажете мнение за всичките, които изброих, моля ви.

Коментари

2.   Обикновено се обезкосмявам с епилатор, но тъй като се развали и все отлагам да си взема нов, започнах със самобръсначки. Преди бръснах единствено триъгълника, защото там ми е по-трудно да изтърпя болката. Всъщност с епилатор ме боли, ако дълго време съм се бръснала, защото косъмчетата стават по-гъсти и са някак по-твърди, но след второто-третото епилиране не ми прави никакво впечатление. Мислила съм за лазерно епилиране, но чух и доста лоши мнения и ме достраша. За мен лично бръсненето не е добър вариант, космите излизат по-бързо и може би не съм свикнала и затова не ми харесва. Иначе пък е безболезнено и става за минути.

4.   Аз се обезкосмявам с кола-маска при козметик. Опитната козметичка успява да издърпа лентата така че да боли по-малко.

Alpha, ж. 27

5.   Имтимна зона - бръснене и само отстрани с епилатор, друго не търпя
Ръце и крака - най-често вкъщи с епилатор, може и на кола маска при козметик
Подмишници - с епилатор, но напоследък всеки път ми се раздразва и възпалява кожата, затова мисля да премина към домашна студена кола маска (не съм я пробвала досега, за пръв път ще е).
Вежди и мъхче над горната устна - с пинсета

Не си споменала никъде епилатор. Пробвай за ръцете и краката дали кожата ти ще го търпи.

6.   Щом депилирaщи кремове не ти действaт, предполaгaм, че си по-силно окосменa и с по-твърди косми. Пробвaй с мъжки крем.
Интимнa зонa и крaкa-бръснене с мaшинкa нa жилет с 5- те ножчетa и с бaлсaм зa косa :)
Под мишници-нaй-нежнaтa чaст бръснa, a около нея понякогa с лентички или депилирaщ крем.
Мъх нaд устните-лентичките нa weet

7.   Никак!
И това досега нито ми е попречило, нито ми е помогнало грам в живота.

М42, готин и с доста опит

8.   "Пробвала съм сама и с приятелка, все пищя, боли и не мога просто да свикна. "
Ами че попищиш за две минути и ще свърши...

10.   Ходя на лазер за цели бикини и подмишници - по 100лв на процедура. Правила съм общо 8 процедури за година и половина и съм много доволна. Излизат ми по 5 косъма на кръст и вече ходя един път годишно. Няма обриви и сърбеж. Още от първата процедура падат всички косми и после само някои порастват преди следващата, но са меки и слабии не бодат. На други части на тялото за съжаление нямам ефект, защото са ми руси космите и лазерът не ги хваща. Най-добър ефект има на светла кожа и тъмни косми. Препоръчвам ти го, ако си така - няма да повярваш, че си ползвала други методи.

11.   При мен за различните части- различни методи. Ще започна отгоре надолу. :)

За вежди естествено използвам пинсета. Не ги скубя супер много, само си ги почиствам и дооформям.

За мъхче над горната устна използвам лентите на ELEA. От години с тях и съм много доволна.

Подмишници. Е, преди използвах епилатор и беше добре, обаче ми се образува някакво мастно образувание, бях на лекар и ми казаха, че е от епилатора. Оттогава спрях и минах към самобръсначка.

Крака. Ами по едно време в началото епилатор, ама много боли бе да му се не види... затова минах към самобръсначка.

Триъгълник. Ами в последно време крем депилатор. Пробвала съм със самобръсначка и просто не мога, толкова сърби, ужасно е... На мен ми е адски дискомфортно да съм абсолютно обезкосмена там, затова и рядко го правя. :)