Споделена история от Спорт и красота

Как да стана по - висока?
Момиче съм на 13 и съм висока 165-168 тежа 56кг. Не съм много по спорта, но обичам да танцувам и от близо 1 месец ходя на фитнес два пъти седмично. Храня се по, , зоната", нова е хранителен режим за здравословно състояние. Има ли някаква храна или упражнение за увеличаване на ръста?
Мама:165
Баща:172

Коментари

1.   Ами ти си доста висока при тази височина на родителите си. Само на 13 г. си така, че ще порастнеш още. Не се знае обаче колко, но според мен поне 170 см. ще си, което е супер за жена.
И спри да се храниш по Зоната - този режим е прекалено богат на белтъчини и ще си съсипеш бъбреците. Зоната е отречен режим!!! Беден е също на полезни въглехидрати - ЗЕЛЕНЧУЦИ, дори плодове за теб са важни, защото си още много малка. Също липсват есенциални мазнини. Зоната е стар, отречен режим и е много опасен режим за черен дроб и бъбреци.
Подобни режими са Синята лагуна и модифицираната Аткинс диета.
Ако искаш да се храниш здравословно чети за Палео/ НВ-ВМХ. Paleo/LCHF

Лесно ще минеш на този режим - той е естественото хранене на Хомо Сапиенс. От Зоната към Палео ще ти е супер лесно. Дори съучениците ти, които се тъпчат с дюнери в момента се хранят по-здравословно от теб иначе - поне няма да им дадат бъбреците фира на 20 г.

2.   "Есенциални мазнини" ?

3.   Ще пораснеш още

4.   За 13 годишна бих казал, че си висока, а и ще растеш още по естествен начин, не се притеснявай.

5.   Човек, расте до към 18-19 години, така че спокойно ще станеш малко по-висока, обаче не много предвид ръста на родителите си. А ако не ти е достатъчно винаги можеш да носиш токчета... :))

6.   Изпитана рецепта за растеж е яденето на 1 килограм краставици в рамките на седмица. Успех!!!

7.   И аз мисля, че ще порастеш още, но все пак има разбира се как да се подсили този процес. Хубави са упражненията на лост ( висене, набиране), подскоците с обтягане на тялото ( на батут е чудесно, но може и с вдигнати ръце, като баскетболист), също практики като йога, пилатес и каланетика, които изправят стойката и издилжават мускулите. За финал оставих баскетбола и волейбола, защото каза, че не си по спорта, а и според мен предните варианти ще изваят една много по-женствена фигура.
Успех и нагоре!