Споделена история от Спорт и красота

Права коса
Искам да имам права коса, но как да стане след като пресата унищожава много косата, и не знам други методи за изправяне освен преса. Има няколко момичета в класа ми, които са с прави коси всеки ден, и са много хубави, пък твърдят че не си изправят косата никога. Тогава как са им толкова прави винаги? Не искам да си унищожавам косата с преса, пък други методи не знам. Ако някой знае как може да се изправи коса без преса, може да напише в коментарите. :))

Коментари

1.   Здравей... Аз също много държа като цяло да бъда с поддържана прическа. И най вече предпочитам правата коса, но моята естествена не е права. Няма как да бъдеш с права коса освен ако не я изправяш с преса. Тези момичета от твоя клас или не казват че се изправят или наистина имат естествено права коса, което повярвай не е до там хубаво, зашото познавам момичета с естествено права коса но самият им косъм е по тънък затова и косите им са прави. Освен това на технитв коси много трудно се задържа друга прическа повярвай. Аз съм на 19години, но наистина нв мога да търпя да ходя като избухнал бойлер и съм много претвнциозна и искам идеално права коса и затова колкото и вредно да е за косата ми си я изправям. И гледам да я поддържам като всяка неделя си правя домашна маска в къщи за да я подхраня и като се изкъпя си мажа краищатата с някакъв спрей който уж помага за увредени краища. Надявам се да съм била полезна!

2.   Аз лично си изправям косата с дунапренени ролки. Просто като се изкъпеш чакай косата ти да изсъхне почти напълно и след това я изсуши за 2-3 минути със сешоар докато я решиш с четка, веднага след това я връзваш с ластик отгоре и защипваш по дължината ролките до края на опашката а най-отдолу слагаш друг ластик за да не се подвият краищата.
Не е много удобно да се спи така, но пък косата ми стои права до 2 дни, но не забравяй да си слагаш качулка когато е студено или влажно времето навън.