Споделена история от Спорт и красота

Стрии и отслабване
Здравейте! Искам да отслабна с 12кг, висока съм 1, 59 а тежа цели 57 килограма. Преди няколко месеца тежах 50 кг, но след стрес и депресия качих тези 7 кг.. искам да стана поне 45кг, за да се чувствам добре в кожата си, знам как да го направя, веднъж вече съм сваляла килограми, свалям много бързо по половин килограм на ден, тренирам, но тези месеци се отпуснах... Сега ме е страх от стриите, които ще ми се появят и ме е страх да започна, моля ви дайте ми съвети, как да отслабна без стрии, възможно ли е? Това е най-големия ми кошмар, знам че веднъж появят ли се връщане назад няма. А и съм още млада, на 15 съм...
Моля Ви, качете историята ми.

Коментари

1.   Стрии и сега си имаш сигурна съм,но те са нормален процес при прекомерно отслабване и надебеляване.
Стрии се появяват и от растеж,всички ги имат и мъже,и жени.

2.   1, не всички, аз например нямам и никога не съм имала.
Авторке, единственият съвет, който мога да ти предложа, е да се храниш здравословно и да спортуваш редовно. Спри вредните храни и ограничи хляба, ориза, пастата и картофите. Не гладувай обаче, хапвай плодове и зеленчуци, супи, салати, мляко, пилешко, риба, телешко, готвени ястия (важно е да не ядеш само суха храна), пий много течности - вода, чай, фрешове, айрян (избягвай купени сокове и кафе).

3.   До 2- Напълно неверни "аргументи",а 1 е прав/а.

Авторката е тийн,а не възрастен,за да се ограничава и да прави някакви диети,които освен стрии,ще има и портокалова кожа.
Когато навърши 18 години,тогава може да спре някои храни,а сега и трябват,не само за да расте,а за да се развива целият организъм,единствено сладкото може да спре,и да тренира по 1-2 часа всеки ден.
1,2% нямат стрии,но това си е просто до ген,начин на развитие и т.н

4.   Номер 2 каза най- холямата простотия! Отслабнах с 13 кг само с печени картофи, ориз, зеленчуци и плодове. Като цяло само това и сурови ядки.

5.   Докaто отслaбвaш (ЗДРAВОСЛОВНA диетa и спорт) си мaжи рисковите зони- корем, бедрa дупе с кокосово/aргaново или бaдемово мaсло. Нaй-бих препоръчaлa aргaновото въпреки, че е по-скъпичко оригинaлното, но е нaй-богaтият естествен продукт нa витaмин Е. Aко не можеш дa си го нaбaвиш, което и дa е от другите мaслa ще ти свърши същaтa рaботa. Особено кокосовото мaсло можеш дa мaжеш обилно, бързо се aбсорбирa от кожaтa и не остaвa мaзно.
Мисля обaче че, 45 гк които искaш дa постигнеш сa под нормaтa зa твоя ръст. Ще ти "щръкнaт" кокaлите и също е грозно, дa не говорим, че не е здрaвословно.
Имaй в предвид че, в първите дни от тренировки зaдължително се кaмвaт около 2 кг. не се шaшкaй, нормaлно е.
Aз все пaк кaто спортист ще ти препоръчaм дa не смъквaш под 50 кг.

6.   Окей, знаеш какво да не ядеш. За стриите се мажи с лосиони, хидратирай кожата добре и няма от какво да се притесняваш.

7.   Oт номер 2: аз просто споделям как се храня аз. Не съм на диета, това ми е ежедневният режим и гледам да е достатъчно разнообразен и здравословен. Works for me.
Никъде не съм казвала, че съм спряла въглехидратите, просто ги приемам рядко и по малко. Сладко и мазно (банички, чипсове, торти и всякакви "пакетирани" храни) са нещата, които избягвам напълно.
Не виждам какво лошо съм написала в коментара си, просто я посъветвах да спортува и да се храни здравословно. Най-добре да отиде при специалист да й изготви меню.