Споделена история от Спорт и красота

По - широк ханш след раждане
Здравейте!

Родих преди 52 дни. Честно казано се бях настроила за нещо много страшно, понеже съм слаба и с тесен таз, но бременността и раждането ми бяха леки и като по учебник. Пожелавам на всички бременни, които четат това, да имат също толкова безпроблемно раждане.

Сега по същество – бих искала да коментираме разширяването на ханша през бременността. То е реално и факт. Четох доста по въпроса в чужди издания, но от всичко, което прочетох не разбрах само едно – колко време след раждането трябва да се носи колан за да не се изгубят резултатите от стягането?

Нивата на релаксин са най – високи до 8 седмици след раждането. До този момент може да се повлияе на ханша и да се възвърнат предишните му размери или дори по – малки. НО, при кърмене нивата на релаксин остават малко по - високи и след тези 8 седмици. Въпросът ми е – докато спре кърменето ли е така или малко преди това? Аз успях да възвърна размерите на ханша си, дори съм с 2 см по – малко от преди, но се колебая докога да нося този колан и дали ако го сваля ще тръгна нагоре като обиколка. *Не съм топила мазнини, защото като килограми съм като преди, а ИТМ ми е 19 и преди и след раждането и като цяло нямам какво особено да топя, съдя и по старите си дрехи.

В България повечето жени носят колан за прибиране на корема, но има ли такива, които носят и колан за намаляване на обиколката на ханша? Тук дори не се продават такива, но аз успях да съчетая два модела и да работя върху желаните зони.

Надявам се по темата да се коментира възпитано и компетентно.
Желая успешен ден на всички!

Коментари

1.   Не съм носила колан изобщо. Върнах си предишните килограми и корема ми се прибра. Ханша също си възвърна почти същата ширина. Искам да ти кажа обаче, че си трябва около година да си дойде всичко на мястото. Това няма как да ти се случи, защото си родила много скоро. Нужно е време и тялото си знае работата, спокойно!

2.   Аз не съм носила колан, освен това кърмих изключително до 6м, а после реално и след 1г.
И тазът и коремът ми се прибраха както си бяха, до няколко месеца след раждането. Наистина не мога да ти кажа конкретно кога, но някъде най-късно 3-4 вече и помен нямаше от раждането. Според мен си дай време, здравословна храна, витамини течности и нещата сами ще се оправят със или без колан

3.   От авторката:

Благодаря за коментарите. Звучи обнадеждаващо.