Споделена история от Спорт и красота

30-дневно предизвикателство с клекове
Здравейте,

Навярно всички са чували за 30- дневното предизвикателство с клекове. Бих искала да ви попитам дали някой го е правил и ако да какви са резултатите и дали е доволен. Също така ако може да препоръча други упражнения за стягане на бедрата и дупето.

Благодаря Ви.

Коментари

1.   Не знам дали всички са го чували, но да аз съм го правил и продължавам да го правя. По-добро упражнение според мен- Няма. Особенно за жените. Подобрява изцяло здравето.
Други най-полезни упражнения са - вървенето, тичането, плуването, лицеви опори, набиранки, разтягане
И всичко това подкрепено с една здравословна диета, малко почивка и много вода- прави чудеса.

Предизвикателството е следното:

Клекове/лицеви опори
4.почивка
8.почивка
9. 90|2х15
10. 95 |2х20
11.100|2х25
12.почивка
13.110|3х20
14.115|3х25
15.120|4х15
16.почивка
17.130|4х18
18.135|4х20
19.140|4х25
20.почивка
21.150|4х27
22.155|4х30
23.160|4х30
24.почивка
25.170|4х30
26.175|4х30
27.180|4х30
28.почивка
29.190|4х30
30.200|4х30

Клекове за жените и клекове лицеви опори за мъжете

2.   Реших, че и аз ще го пробвам. Стигнала съм горе долу до средата. Не виждам кой знае какъв ефект за сега. Ще видим накрая. А и ако не помогне със сигурност няма да навреди.

3.   Да, правила съм го и то в комбинация с още няколко упражнения. Изкарах месеца успешно, не беше много натоварващо, ефект имаше, но не кой знае какъв предвид времето на предизвикателството. Храних се здравословно, пих вода, наспивах се, изобщо беше период, в който имах време и желание да правя нещата както трябва. След 30-дневното предизивкателство продължих със същите упражнения, но по моя преценка за всичко. След още месец имаше забележим ефект, в смисъл, че и други хора виждаха промяна, вече не бях само аз.

4.   от номер 1, искам само да допълня, че след като премине това предизвикателство, със сигурност ще усетите промяна. Важно е обаче, след това да продължите и да добавите освен клекове и други упражнения. Всеки човек предпочита различен спорт, така че какво ще добавите си е от вашата индивидуалност. За здравословното хранене. Не искам да се хваля, но съм завършил 2 курса по нутрициология и висше образование, в което изучавах здравословното хранене. Всичко това, което съм учил, мога да обясна в две изречения.
1. Важно е да имате цветна чиния. Яжте различни цветове храни. Бяло, жълто, червено, розово, оранжево, зелено и т. н..
2. Яжте всичко, което расте и се движи по тази земя. По тази логика макароните и хляба, сладките боклуци- не фигурират.

Пийте много вода! Слушайте музика и живейте щастлив живот!
Всичко е взаимносвързано!
Успех!

5.   Здравейте!
И аз съм към края на това 30-дневно предизвикателство и има някакъв ефект, но искам да питам дали от клековете не се расте на височина? Така съм чувала, искам да си остана на сегашната ми височина, защото не искам да съм висока и питам дали клековете спират растежа? :)

6.   Аз пък още на 10ти ден имам много добри резултати, друго не правя. НО! Според мен цаката е да се правят пред огледалото в профил. Гърбът да е прав, ръцете перпендикулярни на пода, с дупето надолу, все едно сядаш на стол и през цялото време трябва да си виждаш пръстите на краката, ако коленете ги скриват, значи не клякаш правилно. Явно огледалото помага, защото без него, имам чувството, че не се изморявам кой знае колко. Забелязах, и че ако извърна поглед за 4, 5 клякания, позицията ми е отишла на кино. Ръцете са на различна височина, раменете вдигнати, гърба не особено прав, това улеснява самото движение и го обезмисля. Клякам бавно, на всеки 20ти клек, оставам долу и ''прожинирам'' колкото мога да издържа, после правя 20 плие лека и т. н. накрая няколко минути разтягам хубаво краката, иначе после ги чувствам като набити и подути. Друго не правя, супер доволна съм, мъжа ми ония ден ме загледа и каза '' брей, вече имаш дупе''