Споделена история от Спорт и красота

Стадиони
Здравейте. Моля историята да бъде публикувана. Става въпрос за факлите и знамената по стадионите. Само членовете на фракции и фенклубове ли имат право да палят факли и да развяват знамена? Ходил съм на хиляди мачове, но нямам представа как стоят нещата при този случай (специално за България). Ходил съм на мачове в Мадрид, Москва, Дортмунд, Истанбул (там има вувузели и тъпани, които се продават пред стадионите). Моля още веднъж историята да бъде публикувана, благодаря предварително за отговорите.

Коментари

1.   Принципно никой няма право и това се санкционира спрямо устава на БФС. Всички пиротехнически средства се внасят в стадиона и използват нелегално и след това съответния клуб, чийто фенове са го направили, плаща глоба, май беше нещо от сорта на 300 лв за факли и димки. А за знаме, ако си имаш можеш да го внесеш без проблем мисля, стига прътът на който е окачено да е тънък и не много дълъг, за да не е възможно да се използва като оръжие. Все пак е възможно полицията да ти направи проблем, не съм сигурен. За транспарант никой нищо няма да ти каже.

2.   А ако съответният клуб е проготвил предварително факли, димки и знаюена? Само членовете на съответните фенклубове и фракции ли ги използват? Аз не членувам нито във фенклуб, нито във фракция. Специално за Истанбул давам пример, бях на мач на Бешикташ от Шампионската лига. Имаше и знамена, и факли. Знамената С ЦВЕТОВЕТЕ НА КЛУБА ПОДЧЕРТАВАМ бяха около 50 и само една група хора ги развяваше, имах наблюдения. Факлите бяха около 500-600, като бяха палени от хората, които се намираха до оградите, както и от качените на самите огради (тоест кажи-речи същите, които развяваха и знамената). Иначе имаше и флагове на държавата, но те бяха "по-общодостъпни". Също така там, както и по други европейски стадиони, не е проблем да снимаш и правиш клипове. В България някакви комплексари ти мрънкат, че го правиш. Не е проблем според мен, все пак трябва да остават спомени, виждал съм много хора да го правят, аз също го правя. А и факлите и хореографиите са безспорно сърцето на трибуните, комплексарите най-чедто за тяхното снимане мрънкат. Главно тия от фракциите и фенклубовете. За тях питам дали само те могат да използват ПРЕДВАРИТЕЛНО ПОДГОТВЕНИТЕ на трибуните знамена с КЛУБНИ ЦВЕТОВЕ и факли. Пак казвам, не членувам нито във фракция, нито във фенклуб. Благодаря още веднъж за отговорите.