Споделена история от Спорт и красота

Захранване след диета
Здравейте. Предстои ми доста трудна диета за пет дена. В общи линии сваляш много бързо, но има добре познатия йо-йо ефект. Преди година я правих и отслабнах супер много, но до няколко месеца качих пак. Според мен проблема ми е в така нареченото „захранване”. Какво точно представлява и какво включва? За диетата мога да ви дам пример, че един ден ядеш две кисели млека, на другия три варени картофа и т. н. Схващате идеята. Към въпроса-как да продължа храненето си след това, за да не си върна килограмите двойно след това.

Коментари

2.   Tрябва да си промениш навиците и отношението към храната. Ти си знаеш колко кила си, как ядеш, движиш се, какво поемаш и т. н. Предполагам, че си млада и за това отслабваш много за 5 дни. /Все пак, интересно и колко много. /С напредване на годините този номер ще спре да работи. Животът ти трябва да е такъв, че да поддържаш добро тегло без напъни и свръх лишения години наред. Ако се мяташ от диета на диета, все ще си гладна и дебела.
Конкретно за тази диета-постепенно трябва да започнеш да въвеждаш другите храни по малко. Колкото ти е диетата, толкова дни трябва да е захранването. Ако можеш да го удължиш до 15-20 дни, ще отслабнеш още по-вече. Но ако на 21 ден се наядеш с баклава, цялото упражнение, както вече знаеш, няма никакъв смисъл.

3.   Сутрин на гладно 1 чаена лъжичка мед, 1 чаена лъжичка канела и 2 стръка магданоз. Пий вода с лимон, зелен чай. Клизмата помага.

4.   мисля, че подобни диети, които са в кратък срок и свалят килограми.. бла-бла-бла.. са глупости. Нормално е кантара да те покаже -2, -3 килограма на празен стомах :D . Намалянето на калориите в дългосрочен план може да ви осигури по-ефективно сваляне на килограми. Аз никога за седмица не съм сваляла и килограм дори почти да не се храня. И смятам,че качването или свалянето на килограми е дълъг процес, разбира се всеки метаболизъм работи различно, но ако днес тежа 58кг и утре не ям кантара ще покаже 57, е да ама това не означава свален килограм.

5.   Виж, недей да се затормозяваш с тези диети, започни да споруваш и да се храниш полезно и след време ефектът ще бъде налице.

6.   Супер диета! Смело напред! Само гледай да има някой покрай тебе, да викне 112 и майка ти като тръгнеш да припадаш.

7.   Няма как да не си ги върнеш! С такава глупава ''диета''.

8.   Спираш тестени неща, сладки неща, газирано. Внимаваш с алкохола, който е много калоричен. Спортуваш редовно.

9.   Имаш счупена играчка. Лепиш я. След това я изтърваш отново и ссе оплакваш, че лепилото не ставало...

10.   Аз те съветвам да следваш не диета, а здравословен режим на хранене. Спазвай го строго, докато свалиш килограмите, а след това малко по-свободно.
Така повече няма да се налага да се мъчиш с безумни диети. Да не говорим, че скоростното отслабване е не само много вредно, но от него произтича йо-йо ефекта.
Добре е и да спортуваш, особено по време на отслабването, защото в противен случай се горят не мазнини, а мускули.. което е неестетично.
Успех!

11.   Не са нужни тези диети. Вредят доста, но доста хпра не го осъзнават, включително и аз... Но преди! Аз се опитвам да спортувам редовно и да се храня добре, или поне да огранича тестените и най - вече сладки изделия. Ям много сладко понякога и мда... Но като спортувам нямам големи проблеми. Висока съм 1, 62 (до колкото знам) и днес се мерих и тежа 46 и нещо... Или бях точно 47кг. Дебела съм, но се надявам да стана по - добре...