Споделена история от Спорт и красота

Моля за помощ ! Целулита не изчезва !
Здравейте, както сте разбрали от заглавието, проблема ми е свързан с целулита. На 19 години съм и този проблем се появи, още докато бях на 15 години. Тогава разбира се, като всеки тийнейджър започнах повече да се интересувам от външния си вид и често спазвах диети и режими, някои от тях бяха доста вредни за организма ми, но е имало и период, в който съм спазвала здравословен режим, без гладуване, вредни храни и тн. Въпреки всичко, целулита ми не е изчезвал. Пробвала съм всякакви кремове, но без ефект. В момента спортувам 5 дни в седмицата и живея така от около половин година... въпреки спорта, отново целулита ми никак не се повлиява. Моля Ви за помощ, дайте ми съвет, какво да правя? ! Препоръчайте ми някакви кремове, процедури ( дори да са малко по скъпи, склонна съм да опитам, ако ще има резултат )? ! Какво е мнението Ви за класическите антицелулитни ефекти, не съм пробвала този метод, но съм чувала добри отзиви? !

Коментари

1.   Oпитай масаж за лимфен дренаж -първо 10 процедури, след това поддържащи по веднъж седмично.

2.   Изчезва, изчезва - не спирай със спорта, просто става доста по-бавно. Какво точно спортуваш всъщност - най-видими резултати по отношение на целулита има обикновено при пилатес или каланетика. Каквото и да тренираш рано или късно ще даде ефект, просто не се отказвай.
Пробвай и пилинг под душа с утайка от кафе 2-3 пъти в седмицата, въпроса е поне 10тина мин утайката да се задържи върху проблемните зони, докато активно разтриваш.
Разтривки с магнезиево олио (от аптеката) също дават сравнително бързо (след около месец редовно прилагане) ефект

3.   Аз миналата година имах малко целулит, бях качила 5 -6 кг. Почнах да бягам 2км някъде и да скачам на въже, увива си краката с опаковъчно фолио, така че хубаво да се изпотя пиех много вода така изчезна.

4.   Прочети в нета, информация има колкото искаш! Целулутът няма да изчезне, защото не може. Продължавай и тренировките и здравословното хранене, и се концентрирай в нещо друго. Успех!

5.   Веднъж появил се целулитът няма как да ти изчезне на 100%. Може да има подобрение с много и тежки тренировки (говоря за тежки клекове, напади, мъртва тяга и т.н. упражнения, изпълнени с максималните за теб килограми, а не само с лоста, или пък с лоста и още максимум 10 кг. отгоре), които евентуално да те стегнат, но не вярвам, че може да се махне целулит на 100%. А разни кремове и мазила изобщо няма какво да се коментират - абсолютно малоумна загуба на пари!

7.   Случайно открих един съвсем евтин метод за не само стриите, а и стягане и подхранване на кожата там.
Правя си домашни само маски за лице и коса. Наскоро започнах да си правя за лице с натурален желатин без добавки.
Разтварям в малко прясно мляко и добавям 3-4 капсули активен въглен. Идеята беше дълбоко почистване и колагена който ми дава желатина. Обаче тъй-като единият път количеството беше прекалено много само за лице и шия и не исках да изхрърлям, реших да замразя на кубчета и следващият път да пробвам с тях.
Няколко дни по-късно си взех двете кубчета които бяха останали и започнах да се мажа докато още бяха замразени. И пак беше много.
Съблакох се и мазах наред, лице, шия, гърди, корем, дупе и крака. След около 20 мин. като беше изсъхнало добре се изкъпах и ефекта беше УАУ! Кожата ми невероятно мека, сияйна и нежна. Продължих така и след 3-4 мазания (имах малко целулит под дупето на краката) целулита буквално беше изчезнал. Трябва да подчертая, че мажа и разтривам докато се стопят бучките, а после оставям да си изсъхне.
Опитай!

8.   Целулитът е естествено състояние, колкото и да го отрича някой. Това са запаси на организма и почти всяка жена ги има. Не е такава драма. Освен това не прекалявай с тренировките, организмът се преизтощава.

9.   Целулита скъпи дами не е ''козметичен'', а детоксикационен дефект. Това са опаковани с мазнини депонирани токсини. За тези токсини поради непрестано внасяне отвън на замърсители от една страна и образуване на отпадни продукти от протеините, на черния дроб не му остава време, не смогва да детоксикира токсините. Тогава той ги опакова и депанира, като целулит за по-подходящо време за утелизация.
Така, че не спирайте със спорта, но си оправете/прочистете/ храносмилателния тракт.
Едва тогава, когато освободите детоксикационен капацитет вашия черен дроб, ще се заеме с целулита.

М53

10.   Н 9, съвет за здравословно пречистване на храносмилателния тракт?
Блгодаря!