Споделена история от Спорт и красота

Дълга коса, но как ?
Здравейте, ще карам направо. Косата ми е доста късо подстригана и я поддържам така от много години, но напоследък се виждам все по зле и по зле с тази прическа. На снимки излизам ужасно, тъй като лицето ми е овално и определено не съм някоя красавица, която просто си втълпява, че не изглежда добре. Прецених, че с дълга коса ще мога да прикрия повечето от " недостатъците " на лицето си, но не знам от къде да започна. От една страна си мисля, да си взема някоя перука от естествена коса и така да карам, тъй като съм толкова години с къса коса, че и със сантиметър да порастне, веднага започва да ме дразни, което ме навежда на мисълта, че определено не бих изтърпяла 2-3 годишно чакане за да получа дългата коса, която искам. Дайте ми някакъв съвет? Екстеншъни, перука, какъв е най-добрия вариянт? Знам, че това с перуката звучи малко налудничево, но и аз не знам какво да правя...

Коментари

1.   Моята коса е дълга до дупето, ако искаш слушай моите съвети, но не е лесно и бързо.
1. Не си миеш косата по-често от 1-2 пъти в седмицата. Ако се оплакваш от това, че става мазна, си я вдигаш на опашка/кок, някоя прическа.
2. Спираш да изтощаваш с преси, маши, сешоари, ако не спреш само ще си мечтаеш за дълга коса.
3. Не ползвай четка, ползвай гребен.
5. Не я боядисвай.
6. Може да ти звучи смешно, но пий вода и яж зеленчуци.
7. Можеш да ползваш хининов шампоан или хининова вода, но не ги препоръчвам защото въпреки че може да ти порасне косата, тя няма да е пълноценна и ще се накъса. Ако случайно решиш, че ще ползваш, използвай само ЕДНОТО.

2.   Според мен екстеншъни те са най-добрия вариянт- иди на фризьор да те посъветва, само че натуралната коса скъпичко излиза.

Пробвала ли си да оставиш твоята да порастне? Постригваш и леко връхчетата вкъщи (съвсем по малко, когато видиш, че се захабяват), ползвай олио за крайчетат на косата ако са сухи, за да не цъфтят. Избери си хубава маска за коса. Ако и правиш прически- винаги с термо защитен спрей.
Преди баня можеш да си слагаш бадемово/кокосово масло или зехтин- по краищата, предпазва от цъвтежи. В корените подпомага разрежа.
На мен като малка са ми казвали, че нямам хубави гени, че листата ми е тънка и Т. н. Да донякъде е вярно, но от няколко месеца се грижа за нея и въпреки, че в момента е изрусена е под раменете, сгъстена, без цъвтежи. Всичко е въпрос на правилна грижа.

3.   Хем боли, хем сърби