Споделена история от Спорт и красота

90-дневна диета
Здравейте!
Реших да предприема една много важна стъпка-да отслабна. Отскоро научих за така наречената "90-дневна диета". Намерих инфо в интернет-твърде хубава е, за да е истина. Има много положителни коментари относно нея, но съвсем нормално-и отрицателни.

Със сигурност има подобни теми в сайта, за което се извинявам, но искам да попитам и някои неща:

1. Опитвали ли ли сте диетата?
2. Имаше ли резултат?
3. Ако е имало резултат, появи ли се "йо-йо" ефект и успяхте ли да запазите постигнатото?
4. Правили ли сте някакви упражнения и по-точно какви?
5. Дали ще мога да изпълнявам диетата, тъй като съм ученичка и много-много нямам време за обяд-ям като се върна вкъщи или ще е по-добре да я спазвам през лятото?

Благодаря на всеки, който ще напише коментар и най-вече някой, който вече е спазвал диетата.

*Момиче в 11 клас

Коментари

1.   Една приятелка спазваше диетата близо 30 дни. Каза че е отслабнала с 5килограма и е правила малко упражнения.

2.   При мен в началото ефекта беше супер, после към втория месец, теглото се адържа и към края започнах пак да качвам, въпреки че още не бях приключил диетата. Няма как нещо, което продължава 90 дни да има ефект за цял живот, трябва промяна на начина на живот като цяло. Диетата няма как да продължава цял живот. Трябва спорт и правилно хранене.

3.   Чрез диета не се променя нищо, само се подържа дадено състояние. За промяна трябва режим, за да може организма да свикне постепенно с намален хранителен прием. Това е адски важно, за да не започне ответна реакция на организма ви. При такава реакция се качват килограми, защото организма се чувства застрашен и трупа всичко в запас. Затова бавно и плавно намалете дневния прием с 500 Ксал. и отслабвайте с 0, 500кг/седмично. Хранете се точно по разписание в определен от вас час. 3-4 пъти през 3, 5-4 часа. Вода и течности само 15-20 минути преди хранене и 120 минути след хранене и никога по време на хранене.
Дъвчете храната много усърдно. хранете се на тихо място бавно. Не изпадайте в хранителен/вегетариански/ ексремизъм, но не консумирайте едновременно повече от един вид протеин. Вода до 3 литра но не наведнъж, спорт задължително за предпочитане между16-18 часа. Никакво сутрешно бягане, а само утринна гимнастика.
Само бавния 6-8 месеца резултат е траен. По никакъв друг начин неможете да излъжите заложената от природата биохимия. Вашето здраве е ваша отговорност. Образовайте се.

М53

4.   Приятелка прави два пъти диетата, чувстваше се много добре, отслабна, но щом я спираше пак качваше.

5.   Аз на няколко пъти спазвам тази диета и ефект има, но след време килограмите се връщат и също така е и опасна за за здравето. Точно заради тази диета цикълът ми спря за 3 месеця и ходих по лекари. Казвам ти го от личен опит не си го причинявай младо момче си Пробваю просто да се храниш здравословно и да спортуваш!

6.   от номер 2

Също да кажа, че от тази диета ми се влоши депресията. После в нета видях, че наистина има риск от депресия при нея, понеже мозъка трябвало да получава някакви вещества в комбинация, а при тази диета не се комбинират храни.