Споделена история от Спорт и красота

Неконтролируем глад нощно време
Здравейте,

Жена на 30 години съм. От няколко години нощно време изпитвам силен глад и постоянно се събуждам донасям си нещо за ядене в леглото и ям. Това се случва по 2-3 пъти на нощ като храната обикновено е сладкиши. В резултат на това качих килограми и вече съм в графа дебели. Глада е в пъти по-силен отколкото през деня и това се повтаря всяка нощ. Като се вземе предвид, че и през деня се храня доста добре и резултатът с наднорменото тегло е наличен. Ще допълня и това, че пия и антидепресанти -предполагам, че може и да има някаква връзка въпреки, че ги пия по причини съвсем различни от неща свързани с храненето.
Въпросът ми не е свързан с диети или съвети за спорт, а за това какво мога да направя за да подтисна този нощен глад и да го намаля драстично или в най-добрия случай да спра да го чувствам?

Коментари

1.   Няколко неща ми идват на момента:
От антидепресанти се пълнее много.
Виж какво чувстваш докато си гладна през ноща, дали е истински глад или е вътрешна тревога ( да не е от депресията), от опит знам, че чувството е идентично.

И знам, че каза да не го споменаваме, но спорт му е майката.

2.   Като станеш изпий една чаша топла вода с канела, изяж една ябълка и едно парче черен шоколад и изчакай гладът да спадне. И изхвърли сладкишите, за да не те изкушават. През деня яж засищащи храни като боб, яйца, пълнозърнеси храни. Кой антидепресант пиеш? Преди да започнеш антидепресанта имаше ли този проблем? Ако да, помисли за смяна на антидепресанта или добавяне към него на до 100 мг топилекс. Лекарство, което успешно се бори с индуцираното пт антидепресанти наднормено тегло. Но трудно се намира и често искат рецепта, а и има неприятни когнитивни странични ефекти

3.   Да, от антидепресантите е. Това го знам със сигурност, не ми се обяснява защо. Трябва да ги спреш 100%. Ако ще вярвай, напълно съм сериозна.