Споделена история от Спорт и красота

Каратето ще ми помогне ли да отслабна/да си стегна тялото?!
Здравейте!
Търсих такава тема къде ли не... НИКЪДЕ я няма! Дори търсих и в ютуб (няма логика, нали? ! :Д)..
Вече сте разбрали от заглавието какво имам впредид. Аз съм момиче на почти 13 години (имам рожден ден след 3-4 дена... Както и да е :Д ) и обмислям идеята на се запиша на карате (спорта) и да. Една приятелка ми предложи и сигурно ще започвам да ходя, но се чудя... Каратето ще ми помогна ли да имам по - слаби крака и тяло? 1, 62 съм (до колкото знам) и съм 47 кг. И според вас леко пълна/дебела ли съм?
Винаги съм искала прекрасно и стегнато тяло.
Благодаря за отделеното време!
МОЛЯ, ОДОБРЕТЕ ИСТОРИЯТА МИ! СПЕШНО Е!

Коментари

1.   Моля ви, отговорете!
Сега се измерих и ето размерите ми:
1, 59 съм и тежа 47 кг.
Ханш - 87см
Талия - 65 см
Гръдна -84 см.
Дебела ли съм? Дано каратети ми помогне!
От Авторката

2.   Тренировките, ще ти помогнат. Ако положиш усилие, то да, ще "заякнеш" и отслабнеш. Ако не... Ами не го преписвай на каратето.

4.   Хей здрасти Авторке :) И аз търсех такава Тема. На 30 съм, съм мацка. И също мисля да почна да тренирам. Ако Ти си Дебела, аз съм 120 кг плюс минус 6/7 ( Не не съм горд ), но си се харесвам такъв. Добре е да почнеш да тренираш Нещо Спор Няма. Сега е Зима, но като се стопли ходи да тичаш. Ако Те Влекат Бойните Изкуства защо не ;) Може да почнеш и Танци. Важното е да си Надъхана. Аз никога не съм тренирал Бойни изкуства поради здравосл причини. Важното е да се Тренира Нещо, за да си в форма. А и Спорта е Здраве, ще се Чувстваш Добре, ще Изглеждаш по-Добре Дори ще си по-уверена, а и това ще развие определени Качества в Теб. САМО СЕ ПАЗИ!!! Щом си на 13 :)) Чао

5.   Номер 4 съм :)) Не съм мацка, затова и съм 120 кг и хич не ми пука. Вярно при Жените е доста по-различно :Д

6.   Не си истински дебела, но може би си отпусната. Каратето няма да ти помогне за стягане, освен ако не е съчетано с някакви допълнителни тренировки за разгряване - например тичане, гимнастика... Най-лесно и без опасност от контузии се стяга тялото с плуване. Да не говорим, че няма никакъв шанс да научиш нещо реално от карате-то. Имам позната, дето черен колан взе, просто защото ходи от години, не защото може нещо кой знае какво.

7.   Карате и въобще бойните изкуства са нещо повече от средство за отслабване. Ако желанието ти е единствено и само да отслабнеш и да се стегнеш, препоръчвам бягане в парка диета фитнес. Карате ще ти даде много неща, но като всяко бойно изкуство, то дава, ако и ти му даваш. И изисква време, хубавите неща не дават бързи резултати.