Споделена история от Спорт и красота

Откъде купувате козметичните продукти?
Здравейте,
Интересува ме повечето от вас откъде пазаруват за козметика. Става въпрос за наистина качествени продукти - за грим, за коса и т.н. Популярни са магазините ДМ и Лили, но никога в тях не можах да намеря нещо за качествен грим. Дори и да са скъпи са доста некачествени. В онлайн магазините има най-различни продукти, но не мога да купувам без да пробвам или без някой да ми предложи
Споделете как вие успяхте да намерите вашите любими продукти и ми предложете онлайн магазини за козметика.

Коментари

1.   Аз си купувам от магазините за един лев и са по-качествени и по-евтини от на Лилито.

2.   Как в DM не успя да намериш "нищо качествено"? ! Толкова ли опит имаш с различните марки, че правиш това обобщение.. Понякога е нужно да се експериментира.
Затова си права, че НЕ ВИНАГИ скъпото е качествено.
"Моята" марка е Еssence cosmetics (в ДМ). Добри цени, сравнително добро качество.
Другият вариант е да отделиш повече средства и да попиташ някоя позната козметичка да ти препоръча професионална козметика.
Ж, 20

3.   Номер 2 е предложила добра и бюджетна дрогерийна марка. Доста от нещата са им хубави и от време на време пускат и "ексклузивни" продукти. От двете много известни турски марки (Голдън Роуз и Флормар) също има отделни качествени продукти, а и цените им през годините са си почти същите.

От тестваните продукти на Макс Фактор и Лореал съм много доволна от сенките за очи и продукти за устни. Римел правят много добри гланцове и червила. Не препоръчвам евтините им фон дьо тени - много мои колежки се "цапотят" само с такива и стоят ужасно, и често нямат достатъчно светли нюанси.

Ъйвън имат страхотни моливи за очи (постоянно ме питат за тях), бронзанти и доста добри червила и гланцове. Някои тяхни (не всички! ) кремове за лице са ми фаворити.

На Орифлейм залагам основно, когато ми потрябва фон дьо тен и нещо за косата - дори най-евтиният им е много по-добър от доста магазинни. Няколко фризьорки едва повярваха, че може да се поддържа здрава коса с техни неща. При тях се намират и 2-3 силно подхранващи кремове за тяло, спасявали са ме доста пъти (имам атопичен дерматит). Аналогични по качество са френските Топикрем - може би най-доброто, което може да ти препоръча дерматолог, но са с поне 20лв по-скъпи. И от двете марки се намират отделни продукти, които нямат аналог по качество със други на техните цени. За парфюмите - само някои от двете марки наистина си заслужават и лично аз смятам да се преориентирам основно към по-известните марки.

Със сигурност на пазара може да се открият и още по-качествени неща, но тези марки, които изброих, са единствените, които се вместват в скромния ми бюджет и ми помагат да изглеждам на ниво. Не рискувам да купувам единствено от "левчетата" - вероятно съдържат повече опасни съставки от допустимото. Ако разполагаш с по-големи възможности, опитай и по-скъпа козметика, но имай предвид, че невинаги марката и цената са определящи качеството.

4.   Лили и Дм предлагат по-нисък ценови клас козметика, но това не значи че продуктите са с ниско качество. Ако не ти допадат и имаш финансова възможност, може да пробваш по-висок клас козметика като Urban Decay, Benefit, Too faced, Mac. Може да се намерят в магазини Debenhams, Beauty Zone, Sephora, а Mac си има отделен магазин. Те са по моловете главно.
Съветвам те, преди да си купиш нещо (особено скъпо) да проучиш в интернет мненията за съответния продукт. Ако си купуваш скъп фон дьо тен, поискай мостра, за да можеш да го тестваш ден-два. Сред всички марки, колкото и да са скъпи и качествени, има и кофти продукти.
Успех!

5.   Аз съм си взимала неща от Avon. Кремообразен фон дьо тен, който е уникален, моливи и такива. Виж в сайта на make up but how - там има много неща. Палитри и прочие. На мен любимата ми палитра от сайта е на Sleek Bad Girl. Има много неща.

6.   Enzo.bg- онлайн магазин :)

7.   Аз пазарувам само от мола в София - конкретно от MAC, Sephora. Едно червило от там е около 50 лв., фон дьо тен около 70 лв. и т. н., но са професионални. И почистващи неща от аптека Subra.

8.   Под качествена козметика разбирам да е с максимално естествен произход. Много често цената на такива продукти е доста по-изгодна от масово рекламираните марки, които са бъкани с вредни съставки. Заповядай няколко български сайта за такъв тип козметика: zoya.bg, laika.bg, prirodna.bg

9.   Аз си купувам гримовете само от Сефора, Дъглас, Мак, Инглот и Радиант. Всичко пробвам преди да го купя, за да съм сигурна, че ще го използвам.

10.   Има в мол София специален магазин за грим.

11.   В" дъглас ", Sefora, има качрствена козметика стига да може да си го позволиш. Аз ползвам на maybelline и моливите за устни на essence просто защото не ми се дават много пари за грим, който ползвам само върху устни, очи и скули. Купих си ФДТ преди два месеца и съм го ползвала само два пъти. Вечер се мажа само с кокосово масло за 2 лв. Ако ми се появи пъпка слагам крем, за да я исуши, а пррз деня слагам малко ФДТ. За почистване на лице ползвам гъба за баня. Това е от моя опит.

12.   Аз си купувам от ДМ, Лили, Ремедиум и от Орифлейм. И кожата ми е просто перфектна. На 32 съм. Ползвам и арганово масло което добавям към кремовете. Също ползвам бебешки продукти на Джонсън. А при пъпки- скинорен и крем от чаено дърво. На Орифлейм серията мед и мляко на мен ми се отразяват чудесно.

13.   Only Sephora! The best.

14.   Козметиката е индустрия, която печели от илюзорното мнение на жените, че ги прави по-красиви. Не е важно едно червило да е скъпо, за да ти стои добре. Скъпата козметика няма да те направи по-красива със сигурност. ДМ и Лили са ок. Плюс това козметичните продукти имат кратък срок на годност и не си струва да се купуват скъпи неща. Те не правят чудеса!

15.   В магазините на Chanel има качествени продукти

16.   От магазина срещу нас, там са по 5-10 лв.