Споделена история от Спорт и красота

Съвет за място на татус за жена
Зравейте :) Пише Ви Ж40

Незнам дали това е правилната категория на темата ми :)
От много дълго време искам да си направя татуировка, но все не се решавах. Най-накрая се реших:) За мен имам няколко места на които мисля да я направя, но не искам да ги споделям за да видя дали ще се препокрият с Вашите мнения. :)
Благодаря Ви предварително за коментарите:)

Коментари

1.   Това зависи от големината на татуировката. Аз лично бих предпочела (ако е малка) на китката, на ключицата, под гърдата, отзад на врата, около областа на глезена. :)

2.   На кръста.

3.   Много постно описание. Това са моите виждания относно мястото.
1-во - Колко видимо е то. Все пак живеем в общество и една татуировка на видимо място тотално може да ограничи възможностите за започване на работа в определени сфери
2-ро. Дизайн на избраната татуировка. Мисля си, че повечето хора първо избират татуировката, а после мястото. Вероятно има и такива, които правят и обратното, но смятам, че техният брой ще е значително по малък. Ако си си избрала подлива тел, естествено, че най-доброто място ще е на бицепса, ако е дълъг надпис и това, че се вижда не е проблем, определено на предмишницата или пък ако са някакви флорални мотиви, определено долу на ходилото ще стоят чудесно. Така, че разбирате ми какво имам в предвид. Мястото- спрямо дизайна.
3-то. Физиологични фактори. Разбира се тялото се мени, а татуировката си остава, така че до известна степен е хубаво и това да се вземе в предвид.
4-то. Някой си правят първата татуировка на място, което не виждат без огледало, с идеята, че ако им омръзне да не им пречи, но много често си правят и следващи татуировки и това вече е без значение за тях.
5-то отново тук са замесени физиологичните фактори, но тук бих взел предвид, че татуировките в зони като, пръстите, дланите, където татуировките са склонни да избелява по-бързо и разбира се, да се налага тяхното повтаряне.
А сега ако оставя теорията настрана, за мен няма места табу за татуировки. Познавам доста жени, направили си първата татуировка преминали 30 години. Най-често си правят надписи от външната страна на предмишницата, това е тоталният хит, особено ако татуировката е съвпадаща с дъщерята на жената например... Другите места са рамената, клюциците, плешките и ходилата. Разбира се също като и при 20 годишните тату маниаци, така и при 40 годишните няма никакви ограничения, но само споделям моите наблюдения.

4.   Аз лично предпочитам малки татуировки някъде по ръката или ключицата. И имам такива обаче болката е малко по-голяма на ключицата, но това е друга тема вече. Не харесвам някакви големи татуировки, ръкави и такива подобни. Искам да си направя и възнамерявам пак да е на ръката, просто не ми харесва някъде другаде за момиче.

5.   Ключицата

6.   Моите са на гърба и на ханша, мисля да си направя на краката

7.   Още не съм се решила, но мисля да си направя едно малко сърчице на китката.

8.   И аз харесвам дискретни татуировки на китката. Лесно може да се скрие с гривна или часовник, при нужда, същевременно е женствено и може да изглежда много елегантно...

9.   Моята не/видима татуировка е над плешката ми. Показвам я когато искам, по потник или блуза с паднал под рамото ръкав.
Тя си ми е много лична и сантиментална. Друга около пъпа.
Подготвям се за друга зад ухото.
Нямам нужда непременно други да ги виждат, имат си значение за мен.
Обмислям една като "почерк" която именно да се вижда и се разпознаваме с подобни... но, още не съм сигурна, че го искам.
Ако реша, ще е на пръст на ръката като пръстен.