Споделена история от Спорт и красота

Взаимен Life coach
Здравейте скъпи хорица! Напоследък се чувствам изключително нездравословна и имам желание да започна да спортувам и същевременно да се храня здравословно, защото начинът по който живея в момента е ултра нездравословен и мога да кажа дори много слабо подвижен причината поради която реших да пиша тук е че ми е нужна мотивация, за да започна да спортувам и да живея здравословно, защото просто колкото и пъти да се опитам в крайна сметка отново се връщам на старите си навици и затова ми хрумна идеята че предполагам има хора като мен които също биха желали да постигнат някакви положителни резултати и да се хранят здравословно като цяло да живеят здравословно. Смея да твърдя че съм запозната с здравословният начин на хранене и също така със здравословния начин на живеене като физически упражнения, медитация и такива неща, но просто не се случва да ги прилагам върху себе си затова взех решение че ще бъде уместно ако споделя тук че си търся някой който да тръгне на път с мен, заедно да поемем на едно интересно пътешествие и да започнем да спортуваме и да се храним здравословно. Смисъл мисля че ако поддържам връзка с такива хора и давам съвети както може би и вие на мен нещата ще се случат и ще имам мотивация, защото ще го правя заедно с някой друг или с някои други с много хора и много ще се радвам ако ми пишете и имате желание за нещо такова. Главно идеята ми е взаимно да си помогнем, ако има много желаещи може да направим група. Много ще се радвам ако се свържете с мен.

Mодератор - не публикуваме контактни данни!

Коментари

2.   Това, че започваш да тренираш и да се храниш здравословно с приятели, не е надеждно. Пробвала съм, но без особен ефект, защото накрая един от групата се отказва и всички останали захвърлят труда си малко след него. Но ще ти кажа как се получи при мен.
Първият ми успех беше, когато започнах сама да изкарвам пари и да живея отделно, защото така се налагаше да пазарувам и да си готвя сама. Сещаш се как се прибираш уморен от работния ден и взимаш първата гозба, която намериш в хладилника. След няколко часа очакване за вечеря дали ти пука, че ядеш нещо приготвено с промишлени количества олио? Не, никак. Но когато сам си купуваш храната и готвиш, това в хладилника ще е приготвено здравословно. Втората стъпка я отбягвах с години, но накрая ми се наложи да я предприема и тя направи нещата много по-лесни. Това да станеш час по-рано от нужното. Хубаво е, наистина. Трудно е докато изградиш навика, леглото сутрин ти се струва като най-важното нещо на света, но после ставаш, бързаш, стресираш се и започваш деня по лош начин. Преди никога нямах време за закуска, душовете ми се взимаха за 5-10 минути, не знаех как стигам до спирката, а какво остава за сутрешно разстягане. Абсурдно беше. В последствие започнах да ставам по-рано и някак глада ми идваше навреме след като се разсъня. Събуждам се, правя си кафе(този навик няма и да го прекъсна, единствено се научих с кафето да пия чаша вода), приготвям си обяд, разстягам се, защото вече ми е дошла енергията и вътрешно имам желание да се раздвижа, след което се къпя на спокойствие, обличам се, приготвям чантата и излизам. Сутрин не ми се и готви, но пък имам време да се събудя и огладнявам, така че ми е най-лесно да си направя кисело мляко с овесени ядки или да изям някой плод, колкото да ме държи сита до обедната почивка. То по ирония се води и здравословно, а реално просто мързела ми се обажда и не ми се прави нещо друго, а филия и да искам не мога да си намажа, защото не си купувам маргарин. Не съм привърженик на голямата закуска, за мен е по-добре човек да налбяга на обяда. Третата стъпка беше да започна да си взимам качествени продукти. За мен тези био щандове са излишно скъпи и недоказано здравословни. Но пък започнах да говоря с хора и намерих от къде да си купувам домашни яйца и млечни продукти, лятото се намират и зеленчуци. С месото е по-трудно и единствено успях да проуча марки, чието месо уж е прясно и не е претъпкано с антибиотици. Колко е истина не знам, но си живея в една приятна заблуда. Понеже много обичам да готвя, а обичам и да гледам растения, то започах да си отглеждам босилек, магданоз и всякакви подобни, за които можеш да се сетиш. Не е трудно, пък и не ти се налага да тичаш до магазина, ястията се подправят лесно и то с нещо, което знаеш, че е прясно и вкусно. Това бяха някакви дребни промени, които направиха всичко естествено. Е, понякога пак ми се иска да си хапна пържени картофки и си позволявам това удоволствие от време на време, но не е нещо основно в менюто ми. Идеята е първо да промениш навиците си, оттам става лесно. Да кажем, че всичко трябва да се случва постепенно и първия месец е малко трудно, но после виждаш ефекта и свикваш. Разбираш, че така се чувстваш по-добре. Когато станеш по-рано, няма как и да не ти се доспи рано, стискаш зъби първата седмица и толкова.