Споделена история от Спорт и красота

Изрусяване в домашни условия
Здравейте, от 1г. насам се изрусявам с бои на Палете и Гарниер, но така и не се получава в корените цветът които искам (платинено русо), а стои рижево. Ако някой е успял в домашни условия нека сподели марка и начин, благодаря!

Коментари

1.   Недей! Само 1 път се опитах да се изрусявам вкъщи и резултатът беше трагичен!!! Едно, че цветът стана отвратителен, второ, че косата ми се изтощи много и почна да пада и да стои буквално като метла. За това, ако толкова държиш, отдели 20-30 лева и ди на фризьор. Няма да съжаляваш!

2.   Не се скръндзи, защото ще ти излезе скъпо. Отиди при кадърен фризьор и кажи какво искаш. Това е по добрия вариант, отколкото да останеш без коса за да спестиш някой лев.

3.   Русо в домашни условия. Не си прави експерименти. Русата коса е за хора, които могат да си го позволят иначе на стари години ще си с перушина а не коса на главата. Само при много добър фризьор, и с качествени материали. Много жени са руси, но малцина са наистина стилни. Русата коса изисква много грижи. Гледах по ТВ жена с цялата червена и опадала коса със съсипан живот от такъв домашен експеримент.

4.   Мен майка ми ме боядиса с боя на ECHO, като 3 месеца подред слагахме един от най-светлите руси нюанси, но накрая се получи идеален цвят. Не съм се изрусявала с блондор, много изхабява косъма. И все пак, ако решиш - най-добре при фризьор.

5.   *Не плашете момичето, защото коментарите ви са некомпетентни.

*Ако искаш в корените също да си руса, трябва да използваш супра, тя е силна и ти гори много повече косата отколкото боята.
От 3 години съм руса и се боядисвам в домашни условия, не слагам супра защото не искам още повече да ми изгори косата, но мога да кажа че ползването само на боя е достатъчно за да ми стане желаният цвят.
Понеже се боядисвам на месец и половина, два в корените ми е по-тъмно русо, но не ми е проблем.

*След като искаш да си руса, ще трябва да приемеш факта, че ще ти се накъсва косата и ще ти расте по-бавно.
Няма никакво значение дали ще си при фризьор или в домашни условия, само дето при фризьора за кратко време ще постигнеш цветът който искаш, но пак ще си с увредена коса.
Ще допълня, че при фризьор не е 20-30 лв, а 50-100 лв, зависи от дължината на косата, зависи и с какви марки те цапотЪт.
Имай предвид, че ако избереш фризьор ще трябва да ходиш на всеки 2, 3 седмици, а това не са малко пари.

6.   До номер 5:
Нали се сещаш, че повечето не знаят какво правят... искат русо.. купуват блондори и бои... боядисват се... стават рижави.... в рамките на 10 дена пак си го причиняват.. защото "видиш ли" искат да са руси на момента и поради некомпетентността си (и пестенето на пари) остават без коса. Така че поне иди на фризьор да ти направи основния цвят и после... някак си го поддържай...

7.   Аз бях платинено руса. Винаги съм ходила при фризьор и съм използвала професионални продукти. Бих казала и най- добрите дори. Бях стигнала дори до шанпоан Shu Uemura който струва 50, 00 евро. Разбира се не ми помогна с абсолютно нищо. В един момент косата ми така се накъса, че имах кичурчета по 2 см. От дълга коса почти до кръста, не можех да си я хвана на опашка, до такава степен се беше скъсила косата ми. В момента съм с коса малко под раменете и тъмно рус цвят- 8 на маджирел и след 2, 5 години косата ми не е на 100% възстановена. Така, че помислете си преди да се обезцветите.

8.   Здравей! Аз съм с тъмно руса коса и я изсветлявах известно време с Loreal sunkiss jelly, но го спряха от производство и затова започнах с един спрей на Елсев. И косата ми стана платинено руса. Но ако ти си с кестенява или по-тъмна коса първо трябва да я изсветлиш, в противен случай ще се получи оранжево. Трябва да използваш първо блондор и след това вече да я боядисваш, но това ще съсипе косъма. Така, че ти си решаваш. Но най-добре отиди на фризьор, защото той знае как да го направи и по този начин не рискуваш да съсипеш косата си. Успех!

Andrea, 15