Споделена история от Спорт и красота

Дами, как поддържате косата си?
Здравейте. Въпросът ми е към жените или мъжете, които отделят специална грижа към косата си.
Какви маски ползвате за подхранване и как действат?
Използвате ли някакви масла, които да втривате в скалпа или косъма?
С какъв шампоан се къпете?
От кои продукти за коса сте най - доволни?
Вярно ли е, че дървените четки са най - добри?
Ще се радвам да ми отговорите. Момиче 14 години.

Коментари

1.   Шампоан за твоя тип коса,сшед това маска задължително.Термозащитен продукт (преди преса и сешоар) и кристали накрая.Това е моят начин ;).Дано съм била полезна

2.   Косата ми е гъста и до дупето, и е много просто. Не ползвам сешоар, преса, маша, като цяло не я горя. Не се къпя всеки ден - 1 път в седмицата, най-много 2. Да, дървените четки са най-добри. Не ползвам масла - дори в "натуралните" има реално много химични вещества, които повече вредят на скалпа и косата ти. Не ползвам маска, но ти бих препоръчала да си правиш 1-2 пъти в месеца, аз просто нямам време.

3.   Балсам и шампоан на Пантен използвам-купувам си различни, най-често за запазване на цвета, за блясък, за възстановяване. Преди си купувах спрей за изправяне с кератин от Ейвън, който пръсках след като съм разресала косата си след къпане или пък преди да изляза, когато искам да оформя косата си. Купувах си и кристали за коса, които втривах в краищата на косата си, когато съм се къпала. Косата ми изглежда повече от добре (изрусявам се редовно от тъмно русо-светлокестеняво до бяло русо, само корен разбира се, не всеки път цялата коса). Доволна съм, имам здрава, дълга до кръста и гъста коса. Подстригвам връхчетата всеки месец или максимум през месец. Рядко измъчвам косата си с излишни преси, маши и т.н., не по-често от веднъж на 3-4 месеца. Не пръскам в косата си парфюми, тоалетни парфюмни води и подобни, вредно е. Разресвай я редовно-аз я реша поне 3-4 пъти на ден. Използвам пак от Ейвън една малка розова четка, която се води без скубане и наистина не скубе. Не мисля, че дървените четки са най-добри. Ето ти видео с полезни съвети за косата ти :) https://www.youtube.com/watch?v=tK7YfnJtiiE
момиче 17

4.   Четките с меки косми (ползвам такива с глиганови) са най-препоръчителни. Но не са от най-евтините. Иначе ползвам маска с витамин А, кокосово масло и яйце. Правя я веднъж на седмица и стоя с нея между 6-12 часа (обикновено спя с нея). Действа ми идеално. Също така ползвам кристали от арганово масло за крайчетата. Когато се изправям или накъдрям, ползвам защита за коса. Не ползвам сешоар почти никога. А шампоаните ги редувам, не трябва да се миеш само с един, защото косата привиква и действието му спира. Ползвам на Dove, Garnier Fructis и Garnier Ultra Doux.

5.   При всяка коса е различно, сама трябва да намериш подходящите продукти за теб. Аз съм много доволна от Tian De, заминах за месец в чужбина, климатът там беше много сух и това се отрази зле на косата ми. Бях по работа, всичко ми идваше ново и не си купих балсам, все не намирах време. Върнах се тук, сякаш бях с метла на главата си. Взех си маска и шампоан от тази марка, защото и майка ми искаше да ги пробва. Останах изненадана за колко кратко време косата ми се възстанови. Наистина не очаквах, макар и да са по-скъпи продукти. Сега си купувам, ако изтърва положението, иначе карам с каквото си харесам в магазина, гледам да взимам различни продукти. Чувала съм, че не е хубаво да използваш само едни и същи шампоани, защото косата свиквала. Старая се да са по-безобидни продукти, но осъзнавам, че звучи налудничево. Ходя на фризьор веднъж месечно, ако нямам време и сама мога да си подрежа връхчетата. Използвам балсам, оставям косата си да изсъхне сама и когато е само леко влажна, слагам кристали за коса. Не използвам преси и маши всеки ден, дори ги избягвам. Мия косата си през ден-два, така съм я научила, но доколкото знам не е много полезно.