Споделена история от Спорт и красота

Косми по ръцете
Здравейте.
Винаги съм била много самокритична, особено за външния си вид. Едно от нещата, което ми убиваше самочувствието бяха космите по ръцете. Те бяха наистина тъмни и черни, почти като на мъж. Не ги махах само заради баща ми, който каза че така ще станат по-зле. Търпях ги в продължение на 1 година. Опитах да ги изруся с кислорода вода 3%, но без резултат. Накрая реших просто да ги обръсна със самобръсначката. Обаче наистина ми отне доста време и нямам това време през 2-3 дни да го правя. Въпроса ми е дали има други начини да се отърва от нежеланите косми или да ги изруся. И дали има хора, които вече съжаляват че са ги обръснали. Колата маска за мен не е вариант понеже нямам пари за козметик и не търпя на болка. Знам за болката от колата маска понеже съм си махала космите на краката и никак не намалява с времето.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей, можеш да пробваш крем за премахване на космите по тялото. Аз лично имам такъв и съм много доволна става бързо и лесно.... Пробвай :)

2.   И аз не търпя на болка, но ходя на кола - маска. Там по- малко ме боли, отколкото сама ако си я правя. А по- добре малко да ме понаболи, отколкото, да ходя космата. Парите не са много, предвид, че се ходи рядко. Много бавно поникват след това. Бръсненето не е вариант за ръце.

3.   До номер 1 как се казва този крем и къде мога да го купя или поръчам. И става ли за крака?
От авторката

4.   Можеш да пробваш да ги махнеш с депилиращ крем. Аз ползвам на ELEA, даже вчера си купих.
Изникват по- бързо, отколкото при кола маската (поне при мен), но с времето стават по- къси и по- тънки. И определено бръсненето не е вариант за ръцете.

Black Sabbath

5.   Аз съм момиче на 20 години и когато бях на 13 имах ужасни дълги черни косми по ръцете като на мъж и един ден реших и влязох в банята е реших. че ме е срам да излизам така повече и беше лятно време. Отидох на мивката и ги обръснах до лактите. От този ден до ден днешен аз ги бръсна през ден. Къпя се през ден и и ги бръсна под душа. Доволна съм. Това са вече 7 години откакто го правя и е станало като навик. Не съжалявам. Пробвах един път с епилатор. но умрях от болки и затова реших да си го карам на бръснене. Не се оплаквам. Свиква се.

6.   Ползвай епилатор, може да те понаболва малко, но докато свикнеш. От 1 година си ги махам по този начин, свикнах с болката и също растът бавно. Моите си ги махам през 2 седмици, че понякога и повече. И да знаеш, да не се притеснянаш ако след епилатор имаш червени точици по ръцете - напълно нормално е! Аз и до ден днешен си имам след епилиране, но се мажа с обикновено кремче за ръце и ми успокоява раздразнената кожа. Успех миличка :)

7.   На 25 съм и от доста години ползвам епилатор, така че да ти кажа от личен опит, за мен това е най-добрият вариант. Ако скубеш дълги косми, усещането наистина не е приятно, затова и към тях се продава охлаждаща ръкавичка с която да наложиш преди и/или след третирането на ръцете. Депилиращи кремове много ползвах някога, като бях на 13-14, но не са удачни за всеки, особено за чувствителна кожа, или ако структурата на космите ти е по-плътна като моите, и общо взето кремът не успява да ги "умъртви" всички, и все тук-там остават по някои.

8.   Авторке, споделям моя опит- преди години отидох на козметик- кола ръце и подмишници. Изобщо не боли толкова, нито е скъпо! Колата беше в едни пластмасови туби, с невисока температура. Случи се само 2-3 пъти, по веднъж на месец, после си купих епилатор, рядко се налагаше да го ползвам, повече от 10 години си работи безотказно, а изобщо не беше скъп! Косъмчетата оредяха и почти се заубиха. Не препоръчвам бръснене за ръце и подмишници, независимо със самобръсначка или крем, не ви ли боцкат при допир поникващите косми? ! Толкова бързо никнат, личи си бръсненето, особено лятото, от потта космите забират, ужас... А толкова е лесно първо на козметик, опитай, не се страхувай, ще имаш мека и гладка кожа, и естетичен вид! Успех!

9.   До авторката номер3 .... поръчах си крема от Avon.

10.   Препоръчвам ти да ги махаш с епилатор.

11.   Не знам... Ще отида на козметик и ако наистина много боли ще пробвам с крема. Все пак ако толкова боли няма да ходя повече и толкова. Благодаря за съветите.
От авторката