Споделена история от Спорт и красота

Трябва да отслабна в най-скоро време
Здравейте, аз съм момиче на 15 и тежа 112 килограма. Чувствам се дебела и съм. Искам да отслабна, но нямам воля. Опитвам се да не ям вредни храни като чипс и сладки неща, но като ги видя пред мен не издържам. Трябва да отслабна в най-скоро време. Диети не искам да пробвам, защото още повече започвам да ям.
Как да отслабна? Какви са вашите методи за отслабване? Какво правите за да потушите глада си?
Благодаря за всички съвети предварително.
Моля редактора да пусне историята ми, защото наистина много се нуждая от съвет.

Коментари

2.   Разбирам, че е много трудно да се контролираш, но ти трябва да отслабнеш от медицинска гледна точка, защото рисковете за здравето се увеличават с покачването на килограмите. Първо, говори със семейството си. Мога да предположа, че и те имат проблем с теглото и за това трябва да се обърнеш към тях. Обясни им, че трябва да отслабнеш и те трябва да ти съдействат, помоли ги да си направите хранителен график за това какво ще се купува и готви. Спри да купуваш чипсове, шоколади, бисквити, газирани напитки, студен чай и разни други вредни храни. Ако имаш запаси, събери всички в една торба и ги раздай на приятели. Храни се с плодове и зеленчуци, наблегни на салатите, но не пренебрегвай и месото и млечните продукти. Най-добре е те да са домашни и в малко количество. Избягвай салами, пушени меса, кренвирши. Намали хляба до една-две филийка на ден и то пълнозърнест. Също така спри всякакви готови храни, като дюнери, бъргъри, сандвичи, банички, консерви, полуфабрикати. Яж единствено домашно приготвена храна.
Относно това как да спреш да се тъпчеш: трябва да си поставиш лимит. Най-добре се консултирай с лекар за това колко калории са ти нужни на ден. Записваш си в един тефтер всеки ден след всяко хранене какво си яла и колко калории са това реално и изчисляваш колко калории ти остават. Така ще започнеш да използваш лимита за реална храна, а не за боклуци.
За да отслабнеш, трябва и да спортуваш. Всеки ден прави леки упражнения в къщи. В интернет има много материали за спорта като начин на отслабване, има и много видеа с упражнения. Започни да тичаш, намери спорт, който ти харесва, дали ще е волейбол, баскетбол, футбол, плуване или нещо друго, няма значение, важното е да се движиш.
Помоли приятелите си за подкрепа, ако имаш такива. Поне един човек, който да те мотивира, с когото можете и да спортувате заедно.
И не на последно място, консултирай се с личен лекар. Като за начало трябва да отслабнеш поне с 30 кг., което ще бъде много стрес за тялото ти. Освен това, ти още растеш и трябва да приемаш всички нужни хранителни вещества.
Успех и пиши за развитието.

3.   Смъркай амфети и бързо ще отслабнеш, това не е начина, но е най-лесно и бързо

4.   Изследвай си хормоните- кръвна захар и инсулин на гладно, обременяване с глюкоза и последвало трикратно мерене на КЗ и нсулин. Щитовидната да се провери за Хашимото, предимно.
Боклуците, които ядеш, просто не ги купуваш, ти нямаш никаква култура на хранене.
Без режим на хранене и движение, трудно ще отслабнеш.

5.   Моят опит досега е, че най-ефективно се отслабва като се намалят калориите и това се придружи от леки упражнения. Например разходки в парка или планинината, само с вода. Т. е. при хубаво време отиваш в парка, планината, гората или даже центъра на града само с една бутилка вода, разхождаш се 3-4-5 километра или поне 1 час. Ще почнеш да се потиш и да гориш мазно. Важно е по възможност докато си в това състояние на засилен метаболизъм да НЕ ЯДЕШ НИЩО КАЛОРИЧНО. Относно намалянето на калориите, най-добрият начин е да ядеш много малко на вечеря и то основно протеини. Примерно една риба със салата за вечеря е ок.

Комбинирай леките вечери с разходките и ще видиш как тялото ти само ще започне да отхвърля бързите въглехидрати като чипсове и подобни. Просто ще намалее нуждата от тях.