Споделена история от Спорт и красота

Дебела съм в лицето
Здравейте! Момиче съм на 13 години. Тежа 55кг. Преди няколко дни видях своя снимка в профил и забелязах, че имам дебели бузи, а най-гадното е, че имам двойна брадичка. Нямам много движение и постоянно си седя в леглото, ако започна да спортувам и да спазвам някакъв хранителен режим, ще успея ли да отслабна в лицето.

Коментари

1.   Такава ти е структурата на лицето.. За сега. Още си малка да се определи. Теглото ти е нормално. Не е хубаво да си много слаба на твоята възраст. Аз например, като малка, тоест през тийнейдж годините си, бях с трътлести крака. Много ме беше яд, защото баща ми беше с много дълги, а майка ми по принцип има слаби крака. Та аз трябваше да тежа под 50кг. за да бъдат и моите наистина стройни. Бях около 1. 65см ръст. Дойде момент в който диетите ми навредиха, прималяваше ми. Отказах се от тях и изведнъж около 23 -ата ми година "дръпнах" няколко сантиметра височина и краката ми се издължиха!! Станаха стройни. Сега съм 1. 69 см височина и съм на твоите килограми. Понякога и повече. Мисълта ми е недей да правиш кой знае какви диети, защото може да объркаш, или прецакаш растежа си! Иначе повече движение когато имаш желание, или някакъв спорт никога не е излишен!

2.   Здравей!
Може би това, което виждаш не е дебелина, а просто формата на лицето ти. Някои хора имат по-изразена брадичка или скули, други имат по-голямо чело. Аз лично имам овална, дори леко кръгла форма на лицето и колкото и да искам нямам заострена брадичка, просто защото цялото ми лице е кръгло.
Все пак, ако искаш, опитай да свалиш няколко килограма, но в никакъв случай с диети - ефектът е временен и има много последствия. Храни се по-здравословно, движи се повече и по възможност започни някакъв спорт. Успех!

3.   Познавам жени -високи, слаби, с тънки крайници, но с овално лице. Не мисля, че им има нещо. По принцип, ако се отслабне, може да се намалят бузките. Колко си висока?

4.   55 кг при какъв ръст?

5.   Опитай да 'стопиш' бузите и двойната гуша с упражнения за лице - за гуша кръгови движения на езика при затворена уста, първо на ляво, после на дясно докато не усетиш стягане под брадичката. За бузите пробвай с щипков масаж - с палец и показалец правиш леки пощипвания по лицето. По принцип се прави за стягане, тонизиране на кожата на лицето, но би трябвало да подейства и за намаляване на бузите. Потърси упражнения за лице в интернет, в ютуб, има и книги по въпроса. Успех!