Споделена история от Спорт и красота

Срамувам се от това, което е по краката ми !
Здравейте, става въпрос за следния проблем: по краката си имам много пъпчици, в следствие на това и белези, тъй като ги стискам и от най малкия допир, остава белег. Не ги чопля агресивно, но не мога да ги търпя и за това ги стискам. Пъпчиците са малки, не са надигнати, по скоро стоят червени и чак когато ги изтискаш излиза гной. Както вече споменах, белези оставят и то не малки, личат си доста и обмислям да се подложа на лазер, за да премахна белезите, ще помоля да ме посъветвате и по този въпрос! Обезкосмявам се на 1 месец с кола маска, тъй като с епилатор, самобръсначка и тн, ефекта не е по различен, освен че краката ми не са толкова гладки. Ексфолирам кожата, пия вода, използвам медицинска козметика за овлажняване на кожата, тъй като по принцип съм с доста суха и чувствителна кожа, но продуктите помагат. Пъпките са още от преди употребата на крема, така че не е той виновника. От какво може да са тези пъпчица, как могат да се заличат и да се постине такъв ефект, че да не си личат черни точки по краката след епилация, пъпки, пори и тем подобни неща? И как да залича белезите? Децата ми, които са малки са ме питали, какво е това на краката ми ( става въпрос за белезите ), което доказва че всичко това си личи, а и аз самата също го виждам, за това и рядко си слагам къси панталони, просто не знам какво да правя вече. Срам ме, знам че не трябва да ги чопля и става по зле, но просто жестоко ме дразнят...

Коментари

1.   Веднага спрете да използвате сапун на тялото ти. Нито сапун нито крем. Трябва всеки ден да вземете душ само с вода. След време ще видите, че краката ви ще се оправят. Имах същия проблем а сега от години го нямам след като отказах сапуна. Дори със шампуинга да внимавайте да не източи на краката ви.

2.   Възможно е да имаш алергия към някой продукт. Помисли си какво си използвала, дори и към днешна дата да не го. Редовно си измивай краката с мек сапун без аромати и други видове дразнители. Прахът за пране също е доста важен. Мини на бебешка козметика. Аз съм със супер чувствителна кожа. Имам алергии от 1 милион неща, обривам се от етикети на дрехи дори, затова и имам опит. Излизаха ми пъпки по гърба, защото когато се къпех не съм го почиствала много старателно. Започнах 2-3 пъти на ден да се мия точно с такъв мек сапун и после да нанасям бебешко мляко за тяло и за няма и 2 седмици нямаше и следа от пъпките. Щом като ти е суха кожата, хидратирай я редовно и не използвай агресивни продукти, които също я изсушават. Също така, не носи тесни дънки/панталони, които да не дават възможност на кожата да диша. Ако не помогне за месец- месец и половина, си запиши час при дерматолог, за да се направят изследвания и някакви по-сериозни мерки да се взимат. Успех от мен!

4.   Пъпчиците предполагам са в резултат на автоинтоксикация, тоест тялото се задръства от токсини и понеже не може да ги отделя по обичайните начини в достатъчни количества ги отделя и през кожата която също е детоксикиращ орган. Препоръчвам да спреш с нещата които те интоксикират, ти си ги знаеш кои са и сутрин да пиеш течности вместо закуска. Също и често къпане, това помага много.

5.   Солариум и тен! Това единствено ме спаси

6.   Аз мисля, че може да е от обърнати косъмчета. Поне при мен е така. И моите крака са целите в пъпчици, понякога са като черни точки. Ако ги стисна, се показва миниатюрно косъмче. Четох в интернет, да се ексфорира идеално кожата. Е, при мен няма резултат. И аз още търся решение.

7.   От авторката: Здраеейте, благодаря на всички за коментарите. Искам да кажа, че използвам само бебешка козметика или медицинска, именно заради чувствителната кожа. И аз съм на мнение, че тена ще прикрие голяма част от белезите, но не ходя на солариум, така че единствения вариянт е море или басейни, а не посещавам често нито едното, нито другото. Ще се радвам да чуя още мнения, благодаря за съветите!

8.   Може да имате алергия към глутен. Не яжте продукти съдържащи глутен.