Споделена история от Спорт и красота

Проблем с бедрата и корема.
Здравейтее. Момиче съм на 17 години и от много време искам да сваля няколко килограма или поне да се стегна най-вече в корема и бедрата, ноо не мога. Не знам какво да спазвам и ако започна няма никакъв резултат явно не правя правилно ли или просто трябва повече време. Правя си тренировки в домашни условия от време на време ходя да бягам, но храненето ми е голям проблем особено сладкотоо. Не мога да го спраа и постоянно се изкушавам. Вече наистина започвам да се отказвам, а и след месец правя пълнолетие и исках поне малко да съм в форма. Моляя, който може да ми даде съвет и в най-скоро време да започна нещо по въпроса. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Периодичното гладуване на мен много ми помогна.
През ден се храних нормално,а на следващия само вода.
Разгледайте кои храни какви калории имат,избирайте тези,които са по-вкусни.
Даже би било добре да се броят калории и да се измерва храната поне месец за да имате представа за храните.

2.   Бях в подобно положение преди около година. За да имаш по-бърз резултат трябва да спреш захарта и тестото. И разбира се да правиш тренировки редовно. Освободи си време за тичане всеки ден, но недей да се претоварваш.
Аз спрях захарта, тестото, мазната храна и всички останали вредни храни, а след училище тичат по 1 час на ден и правех по 30 коремни преси и 30 лицеви опори. Ако можеш да правиш и планк дори по-добре, но аз не издържах повече от 40-50 секунди.

Ето няколко съвета за това как да свалиш килограми по-бързо:

1. Имай предвид, че е по-трудно да се свалят килограми, отколкото да се стегнеш. И, разбира се, трябва да бъдеш реалистична относно това колко искаш да свалиш и за колко време.

2. Винаги чети етикета на това, което купуваш! Да вземем например някоя зърнена закуска- отпред на кутия пише, че е много здравословна, че е вкусна и, че е нискокалорична. Но когато погледнеш съставките и осъзнаваш, че всъщност в нея има прекалено много захар и далеч не е толкова нискокалорична.

3. Обръщай внимание на това колко пъти в деня се храниш и с какво. По-добре е да се храниш по-често, но да ядеш по-малки порции. Например, ако сутринта в 8 часа си изяла една купичка овесени ядки с мляко, можеш да хапнеш ябълка в 10.

4. Избягвай сладкото на закуска! Ако все пак си решила, че ще ядеш сладко трябва да знаеш две неща- първото е, че трябва да ядеш много малко от въпросния сладкиш, а второто, че трябва да избягваш да го ядеш на закуска. По-добре изяж две сварени яйца

5. Не прекалявай с кафето. Замести го с чай или вода.

6. Никога не отлагай днешната тренировка. Може да се изкушиш да пропуснеш и следващата.

Надявам се, че съм била полезна :)

3.   Благодаря за съветитее! Ще се опитам да се ограничавам, макар и доста трудно и да си спортувам, даже започнах и колело да карам само се надявам да имам търпение и постоянство.