Споделена история от Спорт и красота

Косопад и оплешивяване
Здравейте! Аз съм мъж на 27 г. Досега не бях обръщал внимание, но в един момент забелязах, че косата ми е видимо оредяла. Предполагам, че ще оплешивея. Не че до този момент се притеснявах толкова, но... установявам, че си обичма косата :Д! Пък и преди години имах гъста и хубава коса. Въпросът ми е предимно към женската част: трябва ли да се притеснявам, харесвате ли мъже без коса или прекалено много се втелявам?

Коментари

1.   Първо да подчертая, че съм мъж. Всичко е строго индивидуално. Има мъже на които им отива да са плешиви, има и такива на които не им.
Виж си родата от към мъжка линия (баща, дядо и т.н.) и горе долу трябва да стигнеш тяхното ниво на плешивост, тъй като тя си е генетична и наследствена. Попринцип, ако си още в начален стадии, има едно лекарство, което спира косопада, но пък може да повлияе на други неща, като проблеми с ерекцията, в крайни случай импотентност.
Но като цяло, ако се притесняваш дали ще останеш без приятелка, защото си плешив - няма как да стане. Дори по-скоро мацките се кефят на яки тела, така че по-скоро наблегни над това.

2.   Абсолютно ми е без значение, косата, в един мъж.
Ж31

3.   Тъкмо напротив, номер 1, авторът да си види родата откъм женска линия, генът се предава от майка на син! Авторе, втеляваш се, както каза, не ти е приятно сигурно, но това да ти е проблемът! Други неща гледаме ние, жените! Жив и здрав да си!

4.   И аз знам, че е по женска линия. Баща ми е плешив. Мисля, че и аз ще го последвам, защото отзад имам петно, което е видимо. Както и да е. Може пък да не е фатално! :)

5.   Ако си го наследил, спасение няма. Аз не съм го наследил, дядовците ми и баща ми са били винаги с много гъста коса до старини. Но пък оплешивях от стрес и неправилно хранене. Тези две последните поне може да ги избегнеш.

6.   Аз харесвам по принцип дългокоси мъже, с хубава коса... Обаче се влюбих в такъв, който няма. Не съм искала друг мъж повече от него.

Alpha, ж. 29

7.   Номер 6, и аз имах дълга коса. Разбира се, във връзките други неща излизат на преден план с течение на времето.
Номер 5, косата започна да ми оредява от стрес в училище. Не мога да кажа, че се храня правилно, но шпоне се опитвам да спортувам в последно време.

8.   Гледай да се жениш по-скоро докато не е лъснало кубето. После тя ще свикне. Но ако оплишевееш на 30г, все едно възрастта ти върви 27, 28, 29, 38, 39, 40...

9.   7, не ти говоря за връзка, а за бясно сексуално привличане към мъж останал почти без никаква коса.

Alpha, ж. 29 г.