Споделена история от Спорт и красота

Преса за коса
Имам няколко въпроса за това как правилно да използвам пресата за коса без да я горя.
1. Колко пъти в седмицата е приемливо да я използвам?
2. Ако пръскам термозащитен спрей ще може ли да я изправям всеки ден?
3. Вярно ли е това че ако я изправям всеки ден ще стане като слама?
Тъй като когато я изправям косата ми става много мека и хубава, искам да я изправям винаги, но съм чувала че това в страшно вредно за косата.

Коментари

1.   Имам естествена чуплива коса. От две години я изправям всеки ден.Косата ми опада и сега е на половина по-малко, косъмът ми стана тънък и увреден. Ако можех да се върна две години назад и да си имам пак гъста, буйна и здрава коса нямаше да направя тази грешка... Дори и да използваш термозащитен спрей, ако не искаш такива резултати НЕДЕЙ!

2.   Не разбирам защо ти е да я изправяш всеки ден, ако пресата ти е хубава, един път след къпане е напълно достатъчно. Моята преса е професионална на remington и е просто страхотна, наистина има разлика дали ще дадеш 30 или 100 лв. за преса. Щом си изправя косата до следващо къпане няма мърдане, няма начупване и т. н., аз това го правя вече много време. Относно въпроса ти, 1-2 пъти в седмицата е нормално и това по никакъв начин не вредш на косата. Но не прекалявай. Успех

3.   1. Аз използвам моята веднъж седмично след като измия косата си, но аз я ползвам не за да ми е права косата, а да премахна Friz-a, не знам как да ви обясня просто става като на лъв и пресата я омазнява и заглажда.
2. Не. Спрея не предпазва особено. Да я изправяш всеки ден е прекалено, не само, че ще стане супер мазната и от това и няма да има никаква форма, но и ще я изтощиш и след 1 година няма да има какво да изправяш.
3. Да, вярно е. Моята я изправям, за да е мека и без обем, но след години ползване на пресата, макар и веднъж седмично сега е накъсана.