Споделена история от Спорт и красота

По - светла коса
Здравейте! С кестенява коса съм. Искам да я осветля малко, но по естествен начин.
Не искам да се боядисвам, защото още съм малка ( на 14 съм )
Та, въпросът ми е следният:
Мога ли и ако да, как да си осветля косата по естествен начин?

Коментари

1.   стой на слънце докато изсветлее
едно лято ще е достатъчно

2.   Аз преди време търсих начини за естествено изсветляване на косата, но стигнах само до прочитането на такива, без да ги пробвам. За това и не знам какъв ефект имат, доколко изстветляват и колко трайни са, но намерих тези методи от тук:
https://www.google.bg/amp/s/m.wikihow.com/Lighten-Your-Hair-Naturally?amp=1
Надявам се да разбираш английски и ако искаш, можеш да ги пробваш, после да споделиш резултатите.

Black Sabbath

3.   Правиш си чай от лайка и го изсипваш в спрей шишенце от онези пластмасовите. Впръсва се на влажна коса и след това се доверяваш на сешоара или слънчевите лъчи. Гарантирано бързо изсветляване през лятото. Около седмица, но всичко си зависи колко е тъмна естествената ти коса.

4.   Пробвала съм много естествени методи, но при мен нямаше ефект. Накрая си закупих един продукт казва се сън кис. Мажеш върху косата и сушиш със сешоара и косата изсветлява. Не е безвредно, но е по-добрият вариант. Лично върху моята коса няма щети.

5.   Ако не ти е много тъмно кестенява, с лайка става работата.

6.   L'Oreal Casting Sunkiss Jelly
гел за постепенно изсветляване на косата. Не е боя, осветляващ крем, с който се мажеш след измиване на косата на сухо и сушиш със сешоар, и постепенно за около две седмици косата се изсветлява доста по щадящо от изрусители или пернаметни бой. Моята коса беше средно кестенява, изсветлих се до светло кестенява. Беше супер натурално и косата беше в добро състояkие. Струва около 10 -12 лв. Може да го намериш в магазините на DM drogerie.

7.   Въпрос към 6- а като израсте косата, как се нанася гела само в корените? Все ще попадне на вече изсветления участък, няма ли да се получи неравномерно оцветяване? Ако косата е боядисвана преди това, може ли пак да се използва този гел? Споделете опит!

8.   До номер 7:
След като се намазах 4-5 пъти с гела, спрях да го използвам и след няколко месеца едва забелязах, че имам израстнали корени. Бъди сигруна, че няма да си личи изобщо, защото гелът изсветлява съвсем леко. Не очаквай кой знае какъв ефект-просто лекичко ще си просветлиш косата. Ако пък не искаш да ти израстват корени, го мажи само в краищата и не се притеснявай, че няма да го прелееш добре. Вероятно дори да се опиташ да си го нанесеш на черта, няма да си личи. Наистина ефектът е малък.

9.   Аз съм използвала Loreal casting sunkiss jelly преди година. Вече не е на пазара и затова използвам продукти на Елсев. Този гел Loreal casting sunkiss jelly не е за боядисвани коси, и такива, които са много тъмни (кестеняви и черни). Само за руси и тъмно руси и изсветлява с няколко нюанса, зависи от това колко пъти го нанасяш.. Старай се да не го нанасяш там, където вече е изсветлено, но и без да искаш да го нанесеш няма да бъде толкова голям проблем, защото изглежда естествено и няма да се личи много.. И когато го нанасяш е по-добре да го оставиш на слънчевите лъчи да изсъхне или със сешоар, въпреки, че аз не правех така и съхнеше за няколко часа, но не е проблем.. Аз съм с тъмно руса/светло кестенява коса и го мажех само отвън на косата където се вижда, защото нямаше останало за другата част на косата, и сега отвътрешната страна ми е кафява, а отгоре е много светло русо почти платинено и това е наистина голяма разлика..