Споделена история от Спорт и красота

Черна коса?
Естественият цвят на косата ми е кестеняв. Но не много тъмен. Преди години боядисах косата си черна с боя. Доста се увреди от нея, а и постоянното сушене и изправяне с преса, поради което започнах да я къносвам, спрях употребата на топлинни уреди и косата ми се оправи. Е, не е чудо за приказ, като цяло нямам кой знае каква коса. Трябва да я изсуша за да прилича на нещо, иначе стои една такава крива, тук - таме чуплива, на други места права, Не изсъхва красиво от самосебе си. Заболях от хашимото, което е автоимунно заболяване, хипофункция - налага се да пия витамини, защото тялото ми не усвоява добре, всичко е в норма, но косата ми си е леко леш - не е особено хубава. Има периоди, в които е много мека и жива, явно витамините тогава ги напасвам, но има периоди, в които е суха, никак не изглежда добре, дори изсушена, става леко като метла. Никога не е лъскава, гладка и жива.
Напоследък се изтощих да я боядисвам с къна всеки месец, много е трудоемко. Но имам бели косми и то точно отгоре, които са кофти и си личат.
Близките ми казват, че черно ми отива много, че с кафява коса ще изглеждам безлична, че така имам контраст в лицето с черното, но си бях наумила да го махам - да чакам да израсте...
Косата ми поокапа доста, сега е рядичка, не като преди...
Наложи се и да я скъся. От коса до дупето вече е до средата на гърба. Не ми липсва... голям тормоз, особено в жегите.
Моля за съвет, не знам какво да я правя, никога не ходя и на фризьор, защото ме е страх да експериментирам - винаги ходя на черта, на кок...

Коментари

1.   Аз съм чувала, че и къните са много вередни, не знам дали е истина. Защо не пробваш, с безамонячна боя? Използвай и маски.

2.   Здравей мило момиче не съм била с черна коса, но мога да те посъветвам да си купуваш тониращи балсами в черен цвят. Лесно се намират в дрогееиите и са супер ефтини, задържай ги за час върху косата те не увреждат и можеш да ги ползваш веднъж седмично за да е свеж нюанса. А веднъж месечно си боядисвай само корените. Така няма да се налага да увреждаш дължината си аз използвам този метод понеже се боядисвам руса иначе ако се налагаше да я боядисвам всеки месец за да не жълтее отдавна нямаше да имам коса успеш