Споделена история от Спорт и красота

Футболът - Моята мечта
Здравейте. Момче на 16 години съм. Искам да се посъветвам от вас, дали да направя това което съм си планувал? Много искам да стана футболист, това е моята мечта! Моят план е следният.. Планувал съм си когато навърша 18 да работя и да спестя пари за да замина за Англия. Избрал съм тази държава защото знам Английски език а и защото там има при кой да живея. Така след като замина ще започна да ходя на проби във всякакви отбори ( от малките 1ва 2ра или 3та лига ) и докато не ме вземат в някой отбор не мисля да се отказвам. Според мен а и не само според мен а и според доста хора имам качествата. Имам дрибъл, подавам имам поглед над играта и най-вече съм много бърз. Сега може би ще се зачудите защо като имам качествата не съм в някой отбор. Причината е проста, защото семейството ми нямат финансови възможности.
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Здравей,приятелю!

От дете и на мен ми беше мечта,бил съм в школата на Левски и в тая на Локо (София),но май вече ние минало времето.
На твоята възраст другите момчета са израснали като футболисти и имат опит дори и в младешките отбори,даже някой от тях вече и професионален играят,но все пак може да опиташ в някой от отборите от последните дивизий.
Не се отказавй от мечтата си като мен,но може пак да имаш шанс да започнеш (момче на 18)
Wermach

2.   Момко много късно си се сетил, те на твоята възраст вече дебютират в мъжкия футбол. Даже да имаш чисто технически качества, то футболът е и тактика и практика. Колко струва да играеш в някоя юношеска група или нищо или нещо символично, да не говорим че отбори като Славия и Лудогорец осигурят и общежитие и училище и тн. да беше отишъл на проби, ако наистина си талантлив щеше да се развиваш. Мен в студентския отбор на университета не ме взеха, защото не съм играл организиран футбол ти във Висшата лига ще пробиваш. Стягай се за някой ВУЗ и ги зарежи тия глупости

3.   Ами брат ако наистина си добър и имаш качества пробвай и не спирай да се подобряваш и ако наистина това ти е голяма мечта не спирай дори и да не играеш там професионално преследвай мечтата си но знай че ще има и трудни моменти и ще трябва да работиш нещо друго докато играеш футбол и ако искаш пример виж Jamie Vardy преди няколко години и той е бил във третата лига или четвъртата ама спечели Premier league ссъс отбора си... така че ти казвам ако получиш шанс и влезеш в отбор не спирай да вярваш щото без да вярваш в себе си че можеш да го направиш няма да стане

4.   Следвай мечтите си. Планът звучи добре

5.   Следвай винаги мечтите си, но е добре и да знаеш че в чужбина 18 години за пробна тренировка е късно. На мен са ми отказвали и на 16. Но ако имаш това което изброи плюс физика и си наистина готов да дадеш много, то няма нищо което да не можеш да постигнеш. Не очаквай разбиране за големите се цели които си поставил пред себе си, единствения нужен да ти вярва си ти. Успех и борба до последно!

6.   Мечтите трябва да се сбъдват!
Но недей да чакаш!
Пиши безплатни тренировки по футбол и търси в твоя град.
Намери някаква работа за лятото, имаш 16. Хем ще помогнеш на вашите, за да не ти дават. Хем ще спестиш за тренировки.
Препоръчвам ти сервитьор. Ако си на място с добри бакшиши, заплатата ще ти е горе-долу чиста.
Учи през годината и взимай стипендия. Може да е малко, но кой ти ги дава.
Просто действай сега.

7.   Мечтата ти е хубава, обаче за професионален футболист е малко късно на 18. За да стане човек професионален спортист се почва от ранна детска възраст. Не случайно има неща като детско-юношески школи, където ще шлифоват таланта ти, ще те научат на много трикове и не на последно място имаш голям шанс да те забележат и да ти предложат договор. В наши дни всичко е доста комерсиално за съжаление и няма как някой като Пеле, който е започнал да играе бос на улицата, да привлече вниманието на професионален отбор.

8.   И моята мечта беше футболът. Но нищо не стана, сега вече съм на 20, а как ми се иска да съм в някой отбор...