Споделена история от Спорт и красота

Изтощена коса
Косата ми е бухнала и самия косъм е много грозен.Точно такава е като тази на снимката (моля редакторите да публикуват линка).

https://images.search.yahoo.com/yhs/search;_ylt=AwrJ3WWAVT1beloAhP4PxQt.;_ylu=X3oDMTByMjB0aG5zBGNvbG8DYmYxBHBvcwMxBHZ0aWQDBHNlYwNzYw--?p=frizzy+hair&fr=yhs-iba-1&hspart=iba&hsimp=yhs-1#id=17&iurl=http%3A%2F%2Fwww.thefashionmedley.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F02%2Fbrushed-frizzy-curls.jpg&action=click

Затова се налага да я изправям за да стане в "приличен" вид.Но искам да спра да и вредя чрез термичната обработка.Можете ли да ми препоръчате нещо,което да я прави да изглежда красиво и в същото време да я подхранва.Искам да я възстановя след всички тези години на изправяне и да бъде отново здрава.Препоръчайте ми всичко,което смятате,че ще и помогне-шампоани,балсами,маски,спрейове и т. н.

Коментари

1.   Прочети в интернет за порьозната коса, ще ти се изясни защо сме с такива коси и какво можем да направим, за да подобрим поне малко положението.

2.   Прочети за Японско изправяне на коса или Бразилско кертиново изправяне, не са за грижа за коса, но казват че държат косата изправена докато не порасне нова

3.   номер 2, те са по-вредни и от пресата. Авторката иска нещо което да не вреди и не толкова да я изправя а да премахне обема и да я заглади

4.   Това което бих могла да те посъветвам е, не да спираш пресата а просто да въведеш следните продукти в твоята рутина за коса. Преди да я изкъпеш слагаш кокосово масло и така стоиш минимум 3/4 часа, можеш и за през нощта да стоиш с кокосовото масло, няма проблем. След като я изкъпеш и косата изсъхне, ще видиш, че ти е наистина мека и жива. Преди да я изправиш сложи кристали или термична защита и ще видиш, че косата ти ще е видимо здрава и жива. За да я подържаш така и за цъфтежи трябва да ходиш на всеки 2 месеца поне. Надявам се да съм била полезна