Споделена история от Спорт и красота

Тъмни кръгове
Здравейте :) От година имам страшен проблем с тъмните кръгове.. мажа ги със всякакви масла, пробвах всичко възможно от интернет, но грам изсветляване няма :( Спя си всяка вечер по около 8-9 часа. Ако има значение имам ретинопатия на дясното око. Ще се радвам да ми препоръчате крем, процедура каквото и да е..
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Какъв е цветът им? Синьо-розов - може би са изявени капиляри, с годините, кожата изтънява, вените изпъкват, капилярите и те.
Ако са тъмно сини или кафяви - може да е проблем с бъбреците
и панкреаса - камъни, диабет. При локална болка вдясно под ребрата - увеличение при опипване, може да е възпален панкреас. Диета без алкохол, люто, кисело(зеле, краставички, горчици, оцет) - ще облекчи, черният пипер да се смени с бял.
Болки ниско на гърба - бъбреците. Прочетете в интернет - махане на камъни с пиене на зехтин и лимон.
Диета без мазни храни, брашна/хляб и захар. Плодове - може, но е най-добре да се въведат след пречистване с магнезиев сулфат и ядене на растителна, сурова храна, без екстрахирани мазнини.
Пие се вода (изворна)- много по 4-5 л. ако сте с повече кг. - 6/7л. на ден. Фрешове от кисели плодове - лимони, грейпфрут.
Това са общи насоки, за да се разровите из книги и сайтове, и без изследвания може да усетите какво ви е, ако не се усещате дотолкова - направете изследвания. Медикаменти аз не взимам от години, така че не ви съветвам за тях, за мен са отрова. Мазила - безполезни, обикновено, проблемът е вътре, не козметичен. Единстено, рициново масло засилва производството на бели кр. телца и е лек при вътр. болки и в ставите.

Може и обща интоксикация да е, вижте си ноктите, имат ли аномалии. Езикът, бял ли е, тонусът - без енергиия

2.   Аз бях доволна от една дерматоложка, която изсветли кръговете с лазер, ходих два пъти. Това е било 2015 някъде. Тази година исках пак да си направя такава процедура, но тази жена вече не работи там, а колежките и ми казаха, че било пълен абсурд и супер опасно да се третира тази зона с лазер. Аз те съветвам, ако решиш да си правиш такава процедура, задължително да е при лекар дерматолог, а не при козметичка, дето е карала някакъв смешен курс. Аз дори и за почистване на лице им нямам доверие и си ходя при дерматолог. Просто едно е 5 години медицинско образование, друго е 2, 3 месеца курс.