Споделена история от Спорт и красота

Падане на боя за коса
Здравейте момичета
Боядисах си косата в шоколадов цвят. Преди това тя беше леко рижава защото я бях мацала 1, 2 пъти с руса боя, но не стана точно русо.
Естествения цвят на косата ми е тъмно русо. Та въпроса ми е как може да накарам боята ми да падне и да съм си с естествения цвят? Бях чула нещо за витамин ц и бебешки шампоан... смесвали се мацаш се стоиш 1 час и уж косата изсветлявала. Само ме е страх да не стана рижава иначе бих опитала...
Чакам мнения по въпроса :)
Моля модераторите да публикуват

Коментари

1.   Здравей
Като цяло не ти препоръчвам повече да използваш боя за коса от кутия, купена от аптека или дрогерия, тъй като оксидантът в кутията, който се смесва с боята е с много висок процент - над 12%.
Русото не се е получило защото преди това косата трябва да се обезцвети и тогава да се боядиса/тонира в желания цвят.
Съветвам те да изчакаш 3/4 месеца, някои бои са с отмиване до 28 измивания, но няма гаранция че цветът ще падне равномерно, изчакай коренът ти да се покаже поне 5/6 см. и отиди при добър колорист, може би ще се наложи да обезцветят и след това да боядисат дължината в цвят най-близък до естественият ти, за да се опитат да ти изравнят цвета щом си я боядисала шоколадово кафяво, а естествения ти цвят е тъмно русо, защото иначе коренът ще е по светъл от дължините.
Най-добрият начин да си върнеш естественият цвят, разбира се си остава да я оставиш да си израсте изцяло без повече да я боядисваш изобщо (което може да отнеме 2 или 3 години в зависимост от дължината която искаш) но ако нямаш това търпение те съветвам да изчакаш няколко месеца за да избие добре корена и след това отиди на консултация с добър колорист, питай приятелки да ти препоръчат ако трябва, а междувременно ти предлагам да правиш маски с кокосово масло и да ограничиш пресата и машата, ако редовно ползваш такива
Надявам се да съм помогнала, успех :)