Споделена история от Спорт и красота

Защо българите харесват само кльощи?
Здравейте. Момиче на 16 съм. Забелязвам нещо в нашия народ, което ми прави силно впечатление. От доста време вече стандарта за женска красота по света се променя. Модата да си слаба като моделите по подиумите отмина, дори напротив-ценят се големите задници и тънки талии, тоест фигура "пясъчен часовник", женствени извивки и т. н. По мои впечатления обаче, в България момиче, което не е финно като балерина, веднага се заклеймява като дебело. Например една жена с фигура като на Бионсе веднага ще бъде определена като хипопотам, без значение дали е стегната, в здравословно тегло. Да, знам какво ще кажете-ти си дебела и сега ще обиждаш слабите момичета, модата да си дебела ще мине, ти завеждаш. Не, напротив. Тази тема не е против слабите момичета. Не отричам, че е много красиво и елегантно. Но не всички хора са еднакво устроени. Аз например съм 1. 60 и съм 60 килограма. Преди година спазвах диета, опасна за здравето, само и само да съм финна и слаба. Свалих близо 10 килограма. И познайте-пак нямах крака като на модел, пак ханша ми беше широк. Колкото и да се смеят някой хора за "едрия кокъл", повярвайте ми, има значение. За сметка на това никога не съм се тресяла и лесно правя мускули. Има момичета, които искат да са 'по-женствени', но не могат да качат килограми. Понякога гена си е ген. Та мисля, че стана ясно какво имам впредвид... Българския идеал за тяло май ще е нещо като Николета Лозанова-45 килограма с огромни гърди. Не бих искала да ни наричам ограничени, но защо всичко друго освен "кльощавите" момичета се смята за дебело?

Коментари

51-56 от 56

52.   н51, разширяването на кръгозора е красиво, но разширяването на фигурата е грозно и признак неуважение към себе си.

53.   51, това е типично за такива теми. Веднага се намира някой да обясни как всички били хора, стойностни, добри и външността няма значение.
Само че темата е за външност, в частност килограми. Всеки човек вижда първо външността, а после бавно и постепенно опознава характера на човека. За твое съжаление фигурата е част от красотата и няма как жена 100 кг (примерно) да е красива. Да не говорим, че многото килограми са нездравословни и водят до болести в по-късна възраст

54.   От номер 51 до 52 и 53. Разширяването на фигурата не е признак на неуважение към себе си. Неуважението към себе си се проявява тогава, когато човек е пълен и не се харесва. Именно пълният човек, който се приема с това, че е пълен, проявява уважение към себе си. Номер 53, не съм казала, че външността няма значение. Напротив - тя стои на първо място, когато си харесаме някого, например. Но има грозни слаби жени, които въпреки, че са слаби, ще си останат грозни. И пълни красиви жени, които въпреки че са пълни, ще останат красиви. И да - има пълни жени, които са красиви. И не ми казвайте, че мъжете, които ходели с пълни жени са фетишисти, защото и аз мога да кажа, че тези, които си падат по слаби жени, са такива. Поставете се на мястото на едно пълно момиче. Представете си, че вие сте пълни и какво, това означава, че ще сте грозни и никой няма да се влюби във вас ли? Егаси претенциите дето имат днешните мъже - да е красива, да е умна, да е слаба, да работи нещо престижно, да готви, да чисти, в леглото да се държи като проститутка, да пере, да пазарува и да гледа деца. Значи - или си домакиня и гледаш деца, или работиш престижна работа, или си гледаш само външния вид. Не може всички претенции на мъжете да бъдат удовлетворени. Да не говорим, че на среща жената рядко получава нещо от мъжа - по-скоро трофей, с който да се хвали пред приятелки. А всички вие мъже, които толкова гледате външността на жената и си падате по слаби момичета/жени, страдате от комплекси. Очаквате от жената да ви бъде втора майка и да изпълнява желанията ви. Мъжкото у вас е подтиснато. Тоест вие сте страдащи хора, които нямат собствено мнение и се водят по наложените от медиите пропаганди. Е, какъв ще е този мъж, който се води по чуждо мнение? Ами че той е женчо - манипулативен като жена.
Моля модераторите да ми публикуват коментара.

55.   Номер 51. А, и номер 53, точно болестите са причина за нездравословно напълняване, дори човекът, който е напълнял да не го знае. А не обратното.

56.   Много е относително. Гледате повърпностно на нещата. Каквито й да сте, след определено време жшвот и здраве ако се достигне до зряла вързраст, тялото вече няма да е това което е. Ще пълнеете, ще ви овисват кожите, ще имате бръчки, ще ви изпадат зъбите. Което - където ако има възможност би се поддържало до къде може, но иначе - не може да спрете времето.

Обичайти се каквито сте и както се харесвате.

Това какво се харесва най-много не е вярно. При двете и мъже и жени всичко е относително.

На пример, аз съм на 25 но си падам по мъже между 30 и 40. Нямам привличане към тшпа мускул а по-скоро харесвам пълнички.

Всеки с предпочитанията си.

58.   56, не е лошо човек да остарее, да се сбръчка, да увисне, с всички ще се случи рано или късно.
Лошо е човек да се самозалъгва с клишета като "обичайте се и се харесвайте каквито сте" вместо да си признае честно, че го мързи да спортува и да спазва хранителен режим или просто не му пука как изглежда и е по-лесно да обвинява другите в повърхностност.
Ако едната крайност е да се вманиачиш във външния си вид, другата е изобщо да не ти дреме за него и да се оправдаваш как той няма значение, ама видиш ли другите са много тъпи да му обръщат внимание.
55, малко хора имат нарушена обмяна на веществата, повечето дебелеят от мързел и лакомия - заседнал живот и обилно хранене.

51-56 от 56