Споделена история от Спорт и красота

Защо българите харесват само кльощи?
Здравейте. Момиче на 16 съм. Забелязвам нещо в нашия народ, което ми прави силно впечатление. От доста време вече стандарта за женска красота по света се променя. Модата да си слаба като моделите по подиумите отмина, дори напротив-ценят се големите задници и тънки талии, тоест фигура "пясъчен часовник", женствени извивки и т. н. По мои впечатления обаче, в България момиче, което не е финно като балерина, веднага се заклеймява като дебело. Например една жена с фигура като на Бионсе веднага ще бъде определена като хипопотам, без значение дали е стегната, в здравословно тегло. Да, знам какво ще кажете-ти си дебела и сега ще обиждаш слабите момичета, модата да си дебела ще мине, ти завеждаш. Не, напротив. Тази тема не е против слабите момичета. Не отричам, че е много красиво и елегантно. Но не всички хора са еднакво устроени. Аз например съм 1. 60 и съм 60 килограма. Преди година спазвах диета, опасна за здравето, само и само да съм финна и слаба. Свалих близо 10 килограма. И познайте-пак нямах крака като на модел, пак ханша ми беше широк. Колкото и да се смеят някой хора за "едрия кокъл", повярвайте ми, има значение. За сметка на това никога не съм се тресяла и лесно правя мускули. Има момичета, които искат да са 'по-женствени', но не могат да качат килограми. Понякога гена си е ген. Та мисля, че стана ясно какво имам впредвид... Българския идеал за тяло май ще е нещо като Николета Лозанова-45 килограма с огромни гърди. Не бих искала да ни наричам ограничени, но защо всичко друго освен "кльощавите" момичета се смята за дебело?

Коментари

1-50 от 56

1.   И аз съм се чудила на същото. Не съм кльощава, но не съм и дебела, а с нормално телосложение. Забелязала съм, че повечето български мъже харесват или много слаби момичета около 40- 45 килограма, или над 60- 65. Но, около 55- 57 - почти не. Но това са моите наблюдения.
Бих искала да те поправя за някои неща, обаче. Някои модели също имат фигура на пясъчен часовник, а Бионсе е с фигура тип круша, защото обиколката на ханшът ѝ е по- голяма от тази на бюста. Същото важи и за Ким Кардашиан, защото ханшът ѝ е значително по- голям от гърдите и то с почти 10 см. При фигурата тип пясъчен часовник ханшът и бюстът са приблизително или напълно равни, а талията е добре изразена. София Лорен е пример за жена с фигура тип пясъчен часовник.
A колкото до теб - мисля, че на твоите 1.60 трябва да си поне 55 килограма. 60 са малко в повече, но това е лично мнение.

Black Sabbath

2.   Аз съм богат и красив мъж и никога не съм харесвал слаби жени, винаги ми е харесвала фигура тип "пясъчен часовник", всичко е до вкус и човек.

3.   Здравей, мен като мъж ме привлича точно фигурата на жена "пясъчен часовник" тоест едри женски гърди, тясна талия и широк ханш. Съответно жените ги привлича мъжка фигура която е с широки рамене, тясна талия и тесни мускулести бедра.

4.   Айде пак само българите. Тва са приказки на хора, които са си се забили на едно юясто и никъде не ходат. И от кога ние българите харесваме кльощави? Аз не харесвам жените да са кльощави, като клечки. Десетки други са ми казвали, че и те не ги харесват. То като няма крака, и грам гурди и дупе няма женственост.

5.   Тази тема не е против слабите момичета, само дето още от заглавието ги обиждаш. Както ти пишеш "кльощи", така на теб може някой да ти каже "дебелана". То е същото, така че не се обиждай.

6.   Не е вярно това, момиченце. За твоята височина си пълна, факт, ако ще да си стегната като камък, първо...Второ, не харесват кльощи, а пропорционални тела. Не злобей, а се вземи в ръце.

7.   Фигура като на "Бионесе" ...
https://www.billboard.com/files/media/beyonce-elle-cover-may-2016-billboard-740.jpg

Момиче .... Това не е фигура, която ще имаш на 160 санта, ако си 60 килограма.

Не си против слабите, ама ги наричащ "клющи".
Пълна си с омраза и това ти е проблема ... заедно с още 5-6 излишни кила.

8.   Може би не харесват в леглото да местят 15 кг баджак. Не може наистина всички да са слаби, но като гледам колко много мъже имат дебели жени, явно не всички харесват слаби.

10.   От Авторката:
Мили хора ,съжалявам че ще ви разочаровам ,но не злобея ,защото не искам да съм 50 килограма без задник и гърди ,с увиснала кожа от отслабването. От както тренирам харесвам тялото си и не ми пука особено за кой съм 'дебелана'. Признавам ,че коментарите ме изненадаха ,защото бях останала с други впечатления за предпочитанията на българите. Думата кльощи в заглавието беше напълно нарочно използвана с цел да привлека вниманието ви ,което явно се случи. Ако не забелязвате не случайно в самата тема думата е в кавички.

11.   Гените значат ли, че дядо яде, а ти пълнееш?
Стегни се и вместо да се оправдаваш с това кой какво харесвадаш или да злобееш положи усилия да изглежаш добре.. на 16 си само, предполага се, че метаболизма ти е бърз. Ако си на 30 какво ще правиш, щом сега не движиш достатъчно и не се храниш правило спрямо нуждите на тялото?

12.   Ако си умна жена, никога не би ти пукало какво харесва българина или не, те повечето даже не могат да си покрият претенциите

13.   Всъщност, няма да увиснеш, ако дадеш достатъчно време на тялото ти да свикне с промените и със свалените килограми. Обикновено се увисва от рязко сваляне на килограми.

Black Sabbath

14.   1-во : Тези 50- килограмови "кльощи" не са увиснали, знаеш ли кога едно тяло увисва?

Когато е 60кг като теб и отслабва бързо, тоест в рамките на няколко месеца, разширената кожа се отпуска и става "лайно".

Аз съм от кльощите, да, тези дето са по 40кг, но нямам стрии, нито целулит, занимавам се с танци от ранна детска възраст, но не обиждам дебелите, като ги наричам "свине" и "разплути".

Да не си в главата на всеки българин, че ги оплю? !
Някои харесват слаби, други закръглени, а трети много дебели, но да влизаш в някаква статистика... булшит, момиче.

Не ни завиждай, а вземи да спортуваш, да се храниш здравословно и да се самоусъвършенстваш като личност, тогава и ще получиш душевен мир.

(Сляпата Вайша)

15.   В живота съм забелязала, че колкото по кльощава изисква да е един мъж жената, ролкова повечв той има нялшкакъв проблем, несигурност в умението си да е доминантен по класическия мъжки начин. Избива ги на комплекс. Стойностните мъже ще се увлекат по теб и тялото ще е просто тяло. Познавам откровено наследсрвено едри жени, които имат сериозни връзки, или са напълно еротични о съблазбителни. Вярвай в себе си и зарежи клющите.

16.   Първо, не трябва да ти пука какво харесват, харесвай си се ТИ. Второ, това предпочитание е до човека, не до народността му. И трето, успокойте се малко коментаторите. Ако за 1. 60 м, 60 кг ви се вижда дебело, нормално ли ви се струва 40 кила при тоя ръст? Анорексичките не са привлекателни. И си е до човек. Аз съм 1. 70 и 56 кг и пак съм закръглена на дадени места или малко отпусната по-скоро, а приятелка 1. 70, която е 64 кила изглежда по-слаба и стегната от мен (тя тренира лека атлетика, аз нищо). Така че това са само цифри.

17.   Скъпа номер 14, говорех за рязко отслабване, при което ще увиснеш и 50 килограма да си. Взела съм да спортувам не се тревожи за мен. И винаги бих предпочела 60 килограма с извивки и здравословно изглеждащо тяло, пред 40 килограма, които изглеждат анорексично и не особено привлекателно.

18.   Чета и не мога да повярвам на очите си :Д
Ти наистина ли си вярваш, че щом тренираш, значи не си толкова дебела, даже здравословно изглеждаща? Както ти казаха по-горе, вместо да си правиш тъпи сметки и да създаваш тъпи теми, вземи се в ръце, че имаш да сваляш едно 15 кг. Аз съм също 160 и съм 43 кг и последното, което може да се каже за мен е, че съм кльоща. Имам точно тяло тип пясъчен часовник - женствени бедра и голям задник спрямо фигурата ми. Гърдите ми също не са малки.

19.   Принципният въпросът е интересен, макар в текущия му вид да е глупаво формулиран, по тийнеджърски...

Значи с времената се мени модата по това какъв вид женска фигура се пропагандира като привлекателна, има и някои регионално-културно предпочитания също, но каквито и да са модите, мисля, че едно стегнато тяло и с отлична кожа ще се харесва винаги - това са признаци на добро здраве. Дали жената ще е по-слаба или по-налята - това е отделен въпрос на ген и мисля, че тук реалните предпочитания на мъжете, отвъд това, което внушават телевизии и списания са долу-горе по-равно. Аз примерно харесвам всякакви жени, но тези с по-широк, по-пълен вид (много често съчетан с по-обемен бюст) определено ми грабват окото най-силно, в чисто сексуален аспект.

Проблемът е, че в езика ни липсват думи, които да опишат вярно този тип телосложение. Много мъже наричат такива жени дебели, а те не са дебели, просто имат по-широк гръден кош, по-широки крайници и малко повече подкожни мазнини. Това не ги прави дебели, жена с такова телосложение може е също толкова стегната, ако спортува примерно, колкото и една по-тънка и крехка жена. Но просто няма подходяща дума в езика ни - дори "пухкава" не е правилно название.

Като се замисля и "слаба" не звучи хубаво, то всъщност антонима на "дебела". но не се смята за обидна дума, даже напротив.

20.   Да си кльоща е крайност, както и да си 20 или повече кила над нормата. И за двата пола. Интелигентните хора искат човек с нормално телосложение. А то зависи от ръста. Важно е най-вече за здравето, после от чисто естетична гледна точка. Няма как жена тежаща 45 кила и висока 170 да е приятна гледка. Или миньонче 160 да е 90 кила.
Кой нормален мъж се възбужда от стърчащи кокали, липса на дупе и бюст и ръце и крака като клечки за зъби? Или обратното-увиснали и тресящи се меса. Ненужни крайности.
Впрочем, има всякакви мъже..

За протокола- 160 см, 50 кг. За моя ръст 48-52 са идеални. Даже до 55 пак е добре. Нагоре вече ставам налята и сочна.

21.   Номер 18, ако искаш вярвай. Не се опитвайте да ме убеждавате, че 45 килограма са нормално тегло за височината ми. В коментарите сами потвърдихте твърдението ми, че в България се смята за нормално да тежиш под нормата. Дори "френския" принцип е 10 килограма под височината, т. е. за мен ще е 50, за вас трябва да съм 40. Сериозно ли? Нормално ли е според вас? Доколкото до обидените 40 килограмови момиченца-факта, че имаш женски белези, отличаващи те от момченцата (по-широки бедра, чашка А50) не променя факта, че си торба с кокали. Поне ако не на жена, приличаш на 15 годишно момиченце, пак е нещо.

22.   Защото е красиво, аз съм жена и харесвам само слаби жени, дори нормалните не ми харесват, а да не говорим за дебели. Просто не умеят да възбуждат.

23.   21, да ти пратя моя снимка да видиш? :D Сутиенът ми гони чашка С.
Вместо да злобееш към другите момичета, при които природата е била по-благосклонна откъм тяло, се хващай и направи така и ти да изглеждаш по-привлекателно.
От номер 18

24.   Авторката страда от много комплекси, за това се изказва остро не само в темата си, но и в коментарите си.
Мъж съм, на мен никога не са ми харесвали дебелите жени.
60 кг са си много за твоята височина, колкото и да "тренираш", всички тук изказваме мнение, дали противоречи на твоето, не ни интересува.
Подкрепям мнението на №14, №18 и №22.
Пълните хора се засягат, а ти знаеш че си такава, но искаш да ни убедиш в противното.
Всъщност не се и харесваш, след като пишеш тема оплюваща слабичките жени.
Истината е такава каквато е, друг е въпросът дали я приемаш.

25.   Абе хора, по цял свят се харесват жени като Ким Кардашиян и Ники Минаж (чиито тела дори за мен са фрапантни), а вие ми говорите да се стегна. Като изляза в прилепнала рокля един човек не ми е казал свиня или дебелана, само подсвирквания и закачки получавам, аз 60 килограмови слон. Не знам кой злобее в случая, получавам достатъчно внимание, за да се засегна от плоските ви обиди и "съвети". И не, госпожице, няма нужда да се снимате, вярвам ви.
-От Авторката

26.   Хаха, подсвирквания и закачки получавала авторката. В мечтите ти със сигурност е така. Забележете как всички дебелани дават за пример Ким, Ники Минаж и още няколко такива наднормени мацки. Тези жени са богати и известни. Съответно желани. Не е истина как злобеят и завиждат дебелите. А уж били добри, предвид известното клише.

27.   Супер си, но отиди в някоя нормална държава където хората те приемат каквато си, а не в задръстен Булгаристан! Момче съм и живея в Испания, тук просто повечето момичета са "дебели" но всички си имат гаджета, и аз също имам гадже която е доминиканка и има голям задник и ц. ци и е "дебела" сигурно, плюс това е черна, но е страхотна мацка и ми е супер с нея, така че да не ти ПУКА за ограничените мозъци!

28.   Номер 26 се пука по шевовете, че някоя дебелана получава комплименти. Успокой се, не всеки мъж иска да се поде на кокали.

29.   Този народ има сериозен проблем, очевиден факт, за мое съжаление и моя болка.

30.   26 съм. Не съм кльоща, а жена с нормално тегло.
Да, направо много ме е яд, че някой мъж харесва целулит, или три ката корем. Обикновено мъжете, които харесват дебели жени са или фетишисти или те самите не са нищо особено и са пълни и знаят, че при тези с нормално тегло, нямат шанс.

Сега очаквам обяснения как душата и характера са най-важни. Но факта, че мъжете обичат с очите не съм го измислила аз.

31.   За всеки влак си има пътници. Не вярвам на 60 кг да изглеждаш перфектно с твоя ръст. Аз на 177 см съм била 60 кг и тогава се харесвах много, сега разбирам, че съм била твърде слаба. На около 64 кг съм перфектна, когато спортувам, разбира се. От килограми до килограми има разлика, на едно и също тегло е възможно човек да изглежда по коренно различен начин. Преди време тренирах във фитнеса 5 пъти в седмицата по час и половина, тогава бях станала 67 кг и изглеждах чудесно, но преди това бях 66 кг и изглеждах доста отпусната и с корем. Тренирай, храни се разумно и недей да гледаш в чуждата паничка. Българите разбират от хубавото и, повярвай ми, никой няма да те пита дали си 40 или 70 килограма, ако изглеждаш добре. Повечето от мъжете нямат ни най-малка представа колко тежат приятелките им, а и не ги и интересува, ако те изглеждат добре. Мен веднъж ме питаха дали имам 50 кг. Щях да избухна в смях :) На моя ръст съм била 55 и изглеждах ужасно, с хлътнали бузи. Баланс трябва и да не се втеляваш в цифри. Старай се да имаш добре оформена талия и повдигнато дупе, гърди - колкото ти е дала природата, може някой сутиен с подплънки, и това е. Очевидно ти пука за хорското мнение, след като си пуснала тема тук. Абстрахирай се от това и се старай да си симпатична за себе си (не само на думи).

32.   Авторката до 26 и 30: Нямам '3 ката корем', както се беше изказала една дама по-горе-ако искаш да ти пратя снимка? Целулит и стрии има почти всяка жена. Ако не е едното ще е другото. Аз лично съм виждала и по-слаби момичета с целулит. Не ми пука особено дали ми вярвате или не, приятелят ми си ме харесва и 60 килограмова (и не, не е дебел или фетишист за ваша изненада). Пуснах темата, защото четох статия за Дженифър Лопес в накакъв бг сайт и ми направи силно впечатление как 90% от коментарите бяха "Късокрака свиня, прасе" и други подобни. Стори ми се смешно, защото жената е всичко друго, но не и дебела или разпусната. За жалост сами показвате за пореден път колко злобен народ сме българите, с малко изключения. Признавам обаче, че от жените не очаквах такава остра реакция, грозно е от страни, като се има впредвид, че се очаква от мъжете да са "груби и нетактични". Заради хора като вас до ден днешен момичета умират от анорексия и булимия. Предпочитам да съм с няколко килограма отгоре, вместо 2 метра под земята. Peace

33.   Една дума: себелюбие. Повечето избират жена, която да се харесва на останалите и да им завиждат. Малко са тези, на които не им пука дали ще събират погледите или не. Като добавим и влиянието на средствата за масово промиване на мозъци, т.е. медиите... Добре, че е корупцията та всякакив грозотии започнаха да стават миски, което може леко да подобри шансовете и на грозните жени, но като цяло не се ли вписваш в едни определени норми, си прецакана.

34.   Номер 19, имаме си правилна дума за този тип телосложение и тя е "набито". Именно набити са жените, които ти описваш - с едри кости и хрущяли, широки гръден кош и рамене, по-обемни колене, дебела част над глезените. Дори и да нямат мускулатура, те просто са набити.

35.   Ако искаш да отслабнеш не прави опсани диети, а ми го направи правилно. Калориен дефицит (прочети как се изчислява и изгледаи видеата за хранене на Ива Друмева) и тренировки с тежести, не няма да станеш огромна това е мит. Виж тренировката за жени в канала на Радостин Кузманов. Това за едрия кокъл и гена са само оправдания. А в допълнение съм виждала много момичета пълнички и с гаджета така че може би не това е проблема.. Успех и пиши как върви.

36.   Еййй, как се карате! Като в голямо междучасие.
Разберете, че всеки има тип човек, който го привлича и не забравяйте личното излъчване на човек.
Както казва моят приятел: Сексапила и чаровността не идва само от това дали си 50 или 70 кг.
Но нещо ми направи много лошо впечатление тази година на нашето море. Масово българките и то младите такива са затлъстели. Всяка по-симпатична жена с нормално или слабо тяло бе рускиня. Защо такава запустялост? Поддържани са тези жени, които дават по тв и корици, другото някак си през просото. Аз съм с височина 165 на 52кг. Чувствам се добре, но спорта е неизменна част от седмицата. Той е за здраве и щастие. Спортувайте и не се карайте. Ким и Бионсе не са типа жена за нашата географска ширина. Най-малкото не са бели, а и да споделя, че аз грозна и разплута съвременна арменка не познавам.

37.   Ако не беше комплексарка и се харесваше, нямаше да пускаш тая абсурдна тема и да се обясняваш като петокласничка, измисляйки си жалки оправдания. Замисли се ;) И за протокола - мъжете харесват жената да е преди всичко женствена, тоест да бъде крехка, нежна, финна и прочие, все куп неща, които ТИ не си! С твоите килограми няма как да ме убедиш, че си секси и добре изглеждаща, а напротив- дебела си! И ти сама си го знаеш. И вместо да злобееш и да пишеш глупости - отивай в залата!!! Имаш бая нужда.

38.   По мои наблюдения мъжете харесват Женствени жени, и ООО чудо, няко от тях даже са над 50 килограма : )))
Не че нещо, номер 37, ама не си ли чувала, че мускулът тежи доста повече от сланината. Така че между 60 кг. сланина и 60 кг. мускул разликата е от небето до земята.
Иначе съм съгласна, че авторката има комплекси, ако не беше така нямаше да й пука кой какво харесва.

39.   Баси, 160 санта и 60 килограма и се чувствала добре. Някой е прекалил с американската пропаганда на дебелизъм по нета.

Да си дебел не е секси, не е нормално, не е здравословно. Иначе за всеки влак вярно си има пътници. Някои са зоофили, други еднополовото общуване ги влече, че и некрофили има. Все хубави работи, избор да искаш.

40.   А някои са просто комплексирани и злобни.

41.   Мале, мале, колко злоба.... Не мога да повярвам. Вие нормални ли сте? Как ще е пълна авторката? И как ще злобее? Това не е злоба, тя просто ви пита!
Номер 2, не всички жени харесваме мускулести мъже. Аз обичам слабите.
Била съм в чужбина. Да, вярно е, че българите предпочитат слаби. И аз не разбирам защо е така! Самата аз съм пищна, с гърди и дупе като на Моника Белучи или Бионсе, и смятам, че истинските жени имаме такова тяло, тип " пясъчен часовник". Просто не мога да разбера защо наистина в България отношението е такова! Просто ужасно! Мисля, че проблемът е следният: забелязала си как българите масово обиждат жените, че били курви и меркантилни, че били хипопотами? Това е, защото са бедни комплексари и мухльовци. За нищо на света няма да си признаят, че харесват по-пищни, за да не им се смеят. Задръстена, комплексирана нация. Мъже с претенции, без да се погледнат какви са. Аз думи нямам. Отговорът е ясен: комплексарщина. На мен всякакви чужденци са ми казвали, че съм хубава, само българите ме обиждат.

42.   Номер 41, по принцип съм съгласен с част от написаното от теб и възмущението ти от това, че някои хора определят определен вид фигури като лоши или неженствени, но неприятно впечатление ми направи как в същото време ти самата правиш точно същото с думите:

"Самата аз съм пищна, с гърди и дупе като на Моника Белучи или Бионсе, и смятам, че истинските жени имаме такова тяло, тип " пясъчен часовник"."

И какво излиза, че вие, "истинските жени", сте с тяло тип "пясъчен часовник", а които не са имали късмета генът от родителите им да ги дари с големи гърди, бразилско дупе и тънка талия, са... неистински жени? Аз съм мъж, но не ми хареса как си определелила кои са истински жени и кои не.
Пеез живота си съм харесвал всякакви жени (хубави, нехубави, ниски, високи, слаби, пълнички, с големи гърди, с никакви гърди, с малко дупе, с бразилско дупе, със светла кожа, с тъмна кожа, руси, чернокоси, червенокоси) и доколко са "истински" съм оценявал по техните отношение, разум, обща култура и други важни качества.

От номер 34.

43.   Защо месиш световните "стандарти"? Те не са световни стандарти, а мода по списания. Това какво се харесва реално е нещо различно от модните тенденции. Например на мода са малоумни широки нарисувани вежди - жените мрат да си рисуват такива (шаблонно-изкуствени). Това не значи, че на някого му харесват, поне от мъжете. Но има наивници, следят модата и мислят, че като са модерни са и хубави. За килограмите и фигурата е същото. Може да са на мода по-дебели, но това е само мода за списания. В твоя случай широкия ханш не ти е никакъв проблем - ако ти е груба кожата или в лице не си на ниво, това дали си дебела, слаба, супер слаба е без особено значение. Естествено, ако си видимо с излишни килограми ще изгубиш и малките шансове, които имаш като по-слаба. За огромните гърди на Лозанова темата е друга - там е малоумно позьорство. Могат да вършат работа за някой застаряващ чичка да каже "я виж какво чудо", но хубостта на Лозанова е в останалите данни - големите гърди са по-скоро автогол. Масова заблуда сред жените е, че с някакви мерки и килограми ще станат красиви. Хубостта зависи много повече от черти на лицето и тип на кожата отколкото на килограми и фигура. Фигурата е колкото на някакви далечни снимки да баламосваш виртуални последователи. Като те видят отблизо ще следва едно вътрешно "офффффф", а при някои не само вътрешно, а и видимо разочарование. Така че се примири с реалността и не очаквай много от физическите си данни. Не значи да надебеляваш и отпускаш, но не и празни претенции "Аз станах 50кг и пак не ми обръщат внимание".

44.   Всички бързат да нападат авторката, че е дебела, ама не си правят сметка, че мускулите тежат повече от сланините. И пак може да изглежда супер, без значение, че кантарът показва 60 кг. Нали правите разлика между човек, който тренира и отпуснат човек? Могат да са еднакви кг и с еднакъв ръст, но да изглеждат съвсем различно!
За това, авторке, да не ти пука, кой какво ти разправя! Важното е да си здрава и да се чувстваш добре в кожата си, а тогава и другите ще те харесат. Пък и в крайна сметка за теб е важно какво мислят за теб любимите ти хора, а не дали някакъв непознат на улицата ще те помисли, за слаба, дебела и т.н.

45.   Аз съм момиче на 15, ръст 163 и тежа 45 кг. Считам се за нормална. Да, нямам голям бюст, нито голямо дупе, но не считам че съм и чак "кльоща". Но няма значение колко килограма си, важното е как изглеждаш. :)

46.   Като визираш модата на запад и Бионсе в щатите... Ами като има толкова много хипопотами от 100 до 300кг, как Бионсето за тях няма да е нормална? България уж е една от страните в челните класации за хора с наднормено тегло, въпреки че аз лично не виждам чак толкова дебели жени сред младите. А аз лично харесвам слабите жени, аз също съм слаб и не искам жена, на която единия и крак да е колкото моите 2.

47.   Това е и моето мнение, аз обичайно съм ок. 66-67 кг, при 166 височина и изглеждам нормално, нося номер 38/М размер. В момента обаче когато стана ок. 60 кг, веднага интереса към мен на улицата се засилва видимо! Е, сега, обяснете ми защо?

48.   47, ще ти отговоря защо. Защото си с наднормелно тегло и по описанието ти явно ти личи външно и околните го забелязват достатъчно силно, за да се засилва интересът към теб, когато не си с излишните килограми. Моя близка приятелка е висока 175 см, тежи 63 кг и е с големи гърди, но с нормално телосложение (нито е слаба, нито е наднормена, просто гърдите са една идея по-големи от на повечето жени). Ако гърдите ѝ бяха малки, щеше да е още по-лека. Ти си 9 см по-ниска от нея, но по-тежка. Вярно е, че от човек до човек има разлика и невинаги може да се говори за нечия фигура, съдейки само по прочетеното тук, но все пак 67 кг са над нормата за 167 см ръст.

Между другото, почти всяка наднормена жена счита себе си за нормална, слаба или атлетична. С течение на времето тези жени свикват с тялото си и постепенно започват да го приемат за нормално.

49.   Хм, аз като видя жена с пищно дупе и големи цици, просто губя ума и дума. Това за кльощите не е вярно, ама карай.
Айде лек ден

50.   47, аз съм висока горе-долу колкото теб и тежа 61 кг. Смятам, че е по-добре да сваля 3-4, защото при мен се трупат в кръста и корема, по-малко в дупето и бедрата.
За твоя ръст 66-67 кг са много, независимо как са разпределени. Явно си свикнала с тях, затова се определяш като нормална. Като бременна в 9 месец бях 65 и ми тежеше, а ти си дори повече от това. По-добре направи усилие и ги свали заради себе си, а не заради хората

51.   Хора вие в ред ли сте! То бива толкова хора без мозък, ама прекалявате вече. Няма значение колко килограма е човек - дали 45 кг или 85 кг. Той преди всичко е Човек и точно за това, ако познавахте страданието поне малко, щяхте да знаете, че не се осъжда, не се меси в чуждия живот. Няма значение колко килограма сме, важното е да се харесваме. Вие сте ограничени. Има краси слаби хора, красиви пълни хора, грозни слаби хора и грозни красиви хора. Толкова ли е трудно да проумеете това! Отърсете се от рамките, излезте от ограничеността, в която сте се впримчили, разширете кръгозора си!

1-50 от 56