Споделена история от Спорт и красота

Как да запазя гърдите си
Здравейте на всички! Приятелят ми замина за чужбина преди 2 седмици и ще се върне след 3 месеца и половина. Искам да го изненадам като стегна и пооформя тялото си, докато си дойде. Имам хубав бюст размер Ц, но откакто той замина загубих апетит и не се храних много добре и малко поотслабнах в тази зона. Моето тяло е тип широки рамене, широка талия и не много широк ханш. Като цяло харесвам тялото си. Висока съм 160см и тежа около 58-59кг. Искам да започна тренировки и режим, не искам да гладувам. Искам да храна мускулите си, искам да пораснат, не искам да отслабвам, искам да постопя малко мазнинки и да кача мускулна маса. Въпросът е, че искам да запазя максимално бюста си. Това е единственото, което ме стопира още да започна. Моля трениращите да ме посъветват как най-ефективно мога да запазя женските си форми. Четох, че за моята структура е най-добре да се отделя най-вече внимание на долната част на тялото, за да може да се компенсира горната и така оптически да се намали. Разбира се, искам да тренирам и горната част, да наблягам на храна богата на протеини, за да може да храня мускулите и да ги тренирам здраво. Но как да запазя максимално големината на гърдите си, как да ги тренирам???

Коментари

1.   Здравей. За да си в оптимална форма, трябва да смъкнеш около 7 килца. Това грубо казано. При жените, оптималното тегло е ръст в см-110. В твоя случай, това са 50 кг. Но това е приблизотелно. Примерно, ако се занимаваш активно със спорт, ще тежиш повече от 50 кг поради простата причина че мускулната маса тежи. Мисля че най-разумно би било да се стремиш към 54-55 кг засега. 3-4 кг за а 2 месеца не е много.
Гърдите ти също ще загубят част от размера си. Няма как до отслабва човек по зони. Тъй че не се вманиачавай с размера, а гледай да ги запазиш добре стегнати и на мястото си. Купи си качествен спортен сутиен. Това е много важно. Мажи се сутрин и вечер с хидратиращ крем или натурално масло (аз ги редувам). При нанасяне на крема си прави масаж за да се подобри кръвообръщението. Има много хубави упражнение за мускулите на горната част на тялото, тези които поддържат гърдите и тонизират ръцете. Правят се с гирички. От тях няма да отслабнат гърдите ти, напротив. Ще подобрят тонуса. Има клипчета в ютуб и инстаграм. Не прекалявай с кардиото. Добре е 30 мин, а после да преминеш на упражнение с тежести за дупето и ръцете. Също и коремни преси. Най-важното : не бързай. Нито с диетата нито с фитнеса. По-добре да свалиш 2 кг, но да тонизираш малко тялото, отколкото 8 и всичко да се смъкне. Кожата има нужда от време за да се свие. Изключително важна е почивката. Мускулите трябва да се възстановят и това отнема 24-48 часа. Тъй че не се преуморявай. Успех!

2.   Гърдите най-добре се запазват с ежедневно целуване (поне по 20 пъти) и възбуждане. Ако искаш мога да ти помогна. Приятелят ти ще остане много доволен!

3.   Как да запазиш гърдите си? Като ми дадеш да ги помачкам и да им направя хубав масаж :-) Сега по-сериозно - упражнения с разтягане на гръдния кош и гърба. Кофички и флайс и набирания и вертикален скрипец. За дупето - клякания и напади.

4.   Няма как човек да загуби мазнини от определено място- те изчезват от цялото тяло, но за съжаление най- видимо е при бюста, понеже той е изграден предимно от мазнини.

5.   За мистър Олимпия 2020 ли ще се готвиш?