Споделена история от Спорт и красота

Не издържам на подигравките
Здравейте. Аз съм момиче на 20 години и вече не издържам на подигравките. Като бях малка бях доста слаба, брояха ми се ребрата и всички ми казваха да кача малко килограми да се оформя. Ядох като луда, но нищо не ми се лепеше. Така докато станах на 19 бях 43 кг и съм висока 165см. Като станах на 19 претърпях много сериозна случка и започнах да ходя на психиатър и той ми изписа доста тежки антидепресанти и приспивателни, защото аз не бях спала с дни и не се хранех. Пробвах да спра лекарствата по схема, но всеки път се стигаше до абстиненция, кризи, припадъци и болница. Реших, че явно не е сега етапа за спиране. Проблемът е, че вече съм 63 кг. Тоест 20 кг качих за около година. Започнаха се подигравките. В интерес на истината не ям повече от преди. Закусвам една филия с нещо. Обядвам нещо готвено без мазно и пържено, вечерям салата. Започнах да тренирам, дори да гладувам, но нищо не се променя. Засичам се със стари приятели и съученици и всеки реагира ''леле колко си дебела, бременна ли си? ''. Хората започнаха да ми се подиграват дори на улицата, пишат ми съобщения с обиди дали не съм изяла слон. Нищо не помага и не знам какво да направя, за да върна старите си килограми. Дори се замислях дали да не започна да взимам амфети, от тях знам, че се слабее, но никога не съм взимала дрога и съм против, но искам да съм като преди. Плача пишейки това и искам да кажа на хората да не са толкова злобни и да не се подиграват на другите като мен. Дайте ми съвет как да смъкна бързо килограми като видно с глад и тренировки не се получава. Сама го виждам по себе си. Смятам да започна да пия таблетки за отслабване Липовон се казват. Видях, че хората са свалили по 10 кг за месец. Вие пили ли сте го? Мнения?

Коментари

1.   Не амфетамина няма да помогне. Трябва да се научиш, че хората винаги са били, са, и ще бъдат такива - това е закон стар колкото света. Тяхната логика е праволинейна, където и по света да отидеш ще е едно и също. Те виждат само пълно момиче, те не могат да видят причините довели до следствието, както, ако бях написал някой пост неграмотно никой не би помислил, че може би си правя експеримент, а ще ми кажат, че съм прост. Така работи светът за съжаление. Проблемът не е с килограмите, а с това, че не разбираш живота в дълбочина и страдаш от това. А повечето подигравани хора се озлобяват и примерно, стават саркастични, примерно. Бъди спокойна, уверена и карай да върви - каквото такова.

2.   Тези глупости, които хората се лъжат да си взимат - не действат. Преди време, била съм на около 15-16 (сега съм на 23), и аз исках да сваля няколко килограма, макар че бях 55, аз се виждах дебела. И аз като теб, преди това бях много слаба. Дори ми се подиграваха заради това.
Отгоре на всичкото съм 160.

И така, дадох над 200лв за Витаслим. Над 10 кутии бях изпила. Естествено - ефект никакъв.
Най-добре отиди във някой фитнес, нека инструктор да ти направи хранителен режим и продължи с тренировките.
Желая ти успех!

3.   Какво те интересува мнението на другите?Аз съм красива,но дори и при мен се случва понякога някой да ми се изсмее или да ме обиди.Така,че със сигурност не ти се подиграва за начина,по който изглеждаш.Хората нямат свое мнение и се подиграват на всичко.Винаги ще има злобни и завистливи хора,но добрата новина е, че ако имаш високо самочувствие ще те заяждат по-малко,а и на теб няма да ти пука какво говорят,защото ти самата ще знаеш каква си.Съветвам те да не ти пука за мнението на другите,хората не винаги мислят правилно и е глупави да слушаш тях,а не себе си.

Bella 16

4.   Не разбрах защо искаш бързо да смъкнеш килограмите? Преди това не си бързала да спреш лекарствата, време има. А сега бързаш. Отслабвай търпеливо и след 4-5 месеца ще имаш траен резултат. А не да искаш чудо-хапчета за 2 седмици да ти смъкнат 10кг. После да минеш на старите хапчета и да станеш 85 накрая. Тогава вече ще си слоница.

5.   Липовон е измама!!!
Натъкнах се на тяхна страница във фейсбук, излъгах беше реклама (спонсорирана)...
Видях фалшив чат, с фалшиви снимки, тЪ си коментирах каквото мисля, хоп, забраниха ми коментарите към техните реклами.
Отиваш на възраст, където метаболзмът все повече ще се забавя, не ти трябват диети, а правилен начин на живот.
Спорт, без лекарства, освен животоспасяващи, спокойствие, правилен режим на хранене и мотивация.
Не ходи с автобуси и коли, ходи пеша, аз за 20 - те си години, не знам какво е такси и автобус, освен ако не ми се налага по работа.
40 кг съм, откакто се помня съм винаги слаба, но и водя енергичен начин на живот.

6.   Недей продрусва, че после... лудница
Ще се молиш за здрав мозък и спокойствие дори това да ти коства килограми.

7.   Ако си пила антидепресанти е възможно серотонина да е завишен. Повишени нива на серотонина водят до забавяне на метаболизма.

Добре е да почнеш някой витамин B-50 да помогнеш на тялото да се балансира.
Аспирина и Кафето също помагат серотонина да спадне и т. н.

8.   Ами в този случай без наркотици няма да стане. А щом си против дрогата, не знаеш ли, че антидепресантите са също наркотици. Взимала си вече. Или ще си дебела, или ще почваш пак. От антидепресанти е почти невъзможно да се отслабне, дори с гладуване.

9.   Кетогенната диета бързо сваля килограми. 80 процента мазнини, 15 процента белтъчини и 5 процента въглехидрати. Има много инфо на нета, книги по темата… НО трябва да си набавяш необходимото количество калории, защото тялото усеща малкото храна и затова ти забавя метаболизма. Започни и да вдигаш тежести, не кардио. Или Calisthenics… Мускулите горят калории, дори и когато спиш.

Нека целта ти е здраве, а не как изглеждаш. Така ще получиш и двете, второто е страничен резултат от първото.