Споделена история от Спорт и красота

За фитнеса
От заседнал живот, раждане и липса на хъс за спортуване през годините, неусетно качих килограми и картинката в огледалото никак не ми харесва...
Единственото, което правих през последните 10г, беше плуване един час седмично колкото да не е без хич и гимнастика час и половина седмично, пак колкото да не е без хич!
За тонус и за избягване на пълно обездвижване си беше топ, но така нито се възвръща линия, нито се създават сериозни, спортни навици!
И след особено дълго умуване, се престраших и се записах на фитнес!
Имам нужда от персонален треньор, специална програма от упражнения и от правилен режим на хранене. Някой много по-сериозен от мен да ме подхване и така да ме зариби за пустата зала, че да стана нов човек!
Едра съм в горната част на тялото - килограмите особено много си личат по лицето, ръцете и вървящия 5 минути пред мен корем... Имам едър бюст, но той дано си остане :-), иначе съм с хубави крака, малък и стегнат задник и там проблеми нямам.
Въпреки всичко особено много се притеснявам от погледите на останалите спортуващи около мен...
Какво ли прави тук този кит? ще си кажат...
И без това никога не съм имала кой знае какво самочувствие...!
Притеснявам се дали ще бъда допусната и приета, защото точно от негативно отношение си изпатих миналата зима и затова си свих перките и напуснах гимнастическия курс...
Имаше там две клявки, които така и не успях да преживея! Пренебрежителни, отвратителни, гледаха ме отвисоко и особено нагло ми набутваха под носа неуваженителното си и оскърбително спрямо мен, буквално просташко поведение... Просто още от момента, в който ме видяха, решиха, че присъствието ми е оскърбление към височайшите им персони и ми отровиха спортния хъс...
Сега съм решила, че ми е особено важно да се преборя най-вече със себе си и пустите килограми и дано не се налага отново да понасям пренебрежително и оскърбително отношение!
Вие как мислите? !
Имам ли някакъв шанс за резултат точно във фитнес зала или хич да не се и фантазирам? !
Вие как процедирахте и кога горе-долу получихте първите видими резултати? !
Бихте ли се издразнили на присъствието на не чак толкова спортни натури около вас? !
И какво бихте ме посъветвали като цяло като поведение ТАМ? Че ми се струва особено стряскащо и съм се панирала преди още да стъпя на първия си, спортен курс? !
Благодаря ви за вниманието!

Коментари

1.   Без да чета историята докрай, ще ти напиша, че един път седмично гимнастика и един път плуване е напълно достатъчно да имаш много добра фигура, тонус и тяло. Но само при положение, че се ХРАНИШ ПРАВИЛНО. Може да ходиш по 5 пъти седмично, но това няма да даде почти никакъв резултат относно наднорменото тегло, разковничето е в храната. Занимавал съм се сериозно със здравословно хранене, фитнес, спорт и тн и в общии линии правилното храненне е към 85% от цялостната картинка, а фитнеса към 15, особено ако не се занимаваш професионално и ходиш по състезания.

2.   Напълно съм съгласна с теб, н 1!
Храня се изключително нездравословно откакто се помня и си търся извинение с прекомерния стрес...
Именно затова помислих за фитнес - основно заради персоналния треньор и индивидуалната програма, защото никога не съм имала воля и сама просто ще се проваля поради липса на дисциплина!
Важен ми е спорта, дано успея да ходя всеки ден или поне през ден... Като знам, че не съм сама, би трябвало да успея не само да се мотивирам, но и да си извадя главата от хладилника!

авторката

3.   През 1-2 часа ставай от компютъра и прави по едно упражение почти до умаляване. Например кръгове с ръце напред или назад, разновидности наклони към пръстите на краката от стоеж и изправяне с изпъване на ръцете максимално нагоре, наклони настрани, усукване с ръце зад тила и всякакви други нетравмиращи. Може да помислиш за лост или шведска стена някой да ти монтира в къщи или на двора (ако имаш) И както казаха по-горе, най-важното - контрол на лакомията. Не се запасявай със сладки храни у вас. Те за само за разнообразие и вид награда или празник, а не за постоянно тъпкане.

4.   Здравей, мисля, че треньорката която ще постна ще ти свърши добра работа. Предварително да кажа, че не съм свързан с нея по-никакъв начин, нито имам изгода да я рекламирам, просто имам добри впечатления. Предупреждение - тя малко залита към вегетариански глупости и детокси откакто някаква нейна приятелка и е помогнала със здравословен проблем, но общо взето ми се струва солидна особено за жени които са раждали и са извън форма, това и е нещо като специалност.

https://bodyconstructor.com/marina-dekova

5.   Благодаря, н 4, ще погледна линка ти!

Тръгнах активно да спортувам, ходя всеки ден!
С яденето е малко по-трудно, но ще се взема в ръце!
Ще ви държа в течение!

Благодаря на отзовалите се!

авторката

6.   Не съм чела коментарите. Само ще ти кажа какво се случи при мен - Ж на 24г. тогава бях, родих и качих 16кг. Тогавашните ми кг |преди да родя бяха множко - 60г. за 168 ръст, а с тези 16 отгоре смятай колко бях Много се спекох и си изкарах акъла, че ще стана плондирче завинаги. Стегнах се и детето ми като направи 1г. и спрях да я кърмя и започнах режим - не диета, а начин на хранене - сурови ядки, салати, месо, плодове - никаква захар, нищо газирано. Килограмите започнаха да се свалят и много се надъхах. Следващата ми стъпка беше паркът, като никога не съм обичала да бяга. Много се мотивирах и започнах полека бавно и внимателно през ден да бягам. Стигнах до 5км. бягане без прекъсване и свалих килограмите до 50. След това отидох във фитнеса - без срам, но с доста отпусната кожа - режимът и бягането не стягат. Бягането и фитнеса ги редувах, а режимът си стоеше. Станах 54кг. доста стегната, а се чувствах много добре емоционално. Сега съм бременна с второто ми дете и определено се опитвам да спазвам режим, но е трудно. Спортът ми е по-сложен сега, но възнамерявам живот и здраве като родя да се върна във форма, защото вече знам формулата - спорт и режим :)
Успех и късмет от мен!

7.   До н 6

Поздравления!
Аз мразя да бягам...
Но... треньора ми във фитнеса ми препоръчва да загрявам на пътеката с... търчане :-) преди всяка тренировка!
Правя го, няма как!
Трябва и режим на хранене, то е ясно!
Много работа ме чака... във всички насоки!
Ще пиша как напредвам...
Засега съм там всеки ден, дори по два пъти на ден... май наистина е яко зарибяване, но точно това ми трябваше!
Имам да пробвам сума ти курсове, нахъсена съм до неузнаваемост!
И честно, критическите погледи не ме спират, дори напротив!
Действа тонизиращо!
Но пак повтарям, сама да бягам навън и то - доброволно... няма да стане! Добре, че има пътека във фитнеса!
Благодаря ти, че сподели и лека бременност!

авторката

8.   Обещах да споделя как напредвам...
За 8 седмици свалих 4 кг с много тренировки, упоритост и нормализирано хранене без драконов режим и ненужни лишения.
На етап съм да имам физическа нужда от спорт всеки божи ден и се чувствам наистина освежена, доста по-стегната и с тонус!
Хората около мен са толерантни, друго и не искам!
Продължавам все в същия дух и ще пиша пак!

авторката

9.   Браво авторке, давай в този дух, успех!

10.   Авторке, следиш ли още темата? Обеща да пишеш напредъка и резултатите. Виждам, че темата е писана преди година и 9 месеца много ще ми е любопитно да разбера до къде я докара сега? Важно ми е да знам тъй като разпознах себе си в твоите писаници - жена с много наднормено тегло съм, срам ме е дори да го казвам. От скоро се стегнах и почнах всеки ден да ходя на фитнес. И даже ме зариби. Но хранителен режим не мога да спазвам. Не мога да ям точно определени неща, защото трябва да се съобразявам да ям това, което леля ми и чичо ми готвят ( с тях живея) и става едно мазало.. не работя, нямам свои средства, не мога сама да си купувам и готвя. Единственото което мога е да ям на по - малки порции от преди и да не ям нищо след 17 и да се поставям на режима фаст. Моля те сподели ми какво постигна до сега?
Поздрави!

11.   Ние със съпругата ми по принцип сме по мнението на околните слаби. Аз съм 186 см на 73 кг, а тя е 147 см на 38 кг. На 38 години сме. Нещо ни прищрака и спряхме всичко тестено и от брашно, хляба, не пушим, а сладко ядем веднъж на две седмици, не пушим, алкохол по принцип не пием само вода и никакви газирани или подсладени буклуци. Купихме си лостове, тежести и др., с които се спретнахме фитнес стая. Изглеждаме на по 22г. и това винаги ми е харесвало особено когато хората се втрещят от реалността. Та попаднахме на едни печени фитнес блогъри и чрез техните съвети отслабнахме още, за да изчистим мазнините и тук дойде момента с трупането на мускулна маса и с повишаването на сексуалните занимания. Аз и преди си я харесвах, но сега и на нея и се повиши апетита след като ми се появиха плочките. Много внимавам за контузии. Не знам защо се възстановявам така бавно. Извода ми е, че ядем буклуци и дишаме отрови. От нас зависи до кога ще търпим да сме тюфлеци и да се оплакваме с липса на време и желание. Резултатите не закъсняват, а най-добрия стимул е личното чувство, че си дал всичко от себе си. Когато се видя с връстници, които не съм виждал години съм втрещен от външния им вид и как са се смазали психически. Не това искам за нас.