Споделена история от Спорт и красота

Търся си отбор (футбол)
Здравейте приятели, искам да ви запозная с моята история и да ви споделя моя мечта и копнеж. Тренирам футбол от седем години и минах през доста отбори, става дума за юнушески отбори и окръжни групи. Винаги съм бил отдаден на спорта и съм лидер, окуражавам всички около мен и се ядосвам когато отборът ми губи. Аз съм на 18 години и съм на мнение че футболът в България е мъртъв от доста години вече. Моята твърда позиция е по крилото, мога да играя с двата крака следователно нямам претенции за дясно или ляво крило. Бил съм бек и нападател и ми се отдават и двете позиции. Винаги съм искал да си изкарвам парите с футбол, както не само на мен това е мечтата на много деца и възрастни дори. Смятам че имам потенциал, винаги съм бил титуляр, дори в предишният ми отбор бях капитан. Чувал съм че има хора, така наречените футболни агенти на които плащаш за да ти намерят отбор. Желанието ми е просто някой да ме забележи и да играя поне във Б група. Не искам вече да бъда лъган от юнушески треньори които гледат да ми замажат очите само за да си вземат пари. Играл съм срещу футболисти на Левски, миньор Перник и не мога да кажа, как те играят там а аз съм принуден да играя окръжни групи. Не ме разбирайте погрешно, не съм самохвалко или надувка, на футболът се обрекох, дадох куп пари за екипи, Бутонки и тн. Искам да играя някъде или поне да опитам, искам най накрая да получа възнаграждение за труда си.. Знам много от вас ще кажат че още мечтая и че съм дете което витае в облаците.. Както искате го наричайте и да това е моята мечта, която не спрях да гоня и не получавам нищо. Желанието ми е някой да ми разкаже за тези така наречени агенти, хора с опит да ми дадат мнение и да ми кажат дали има смисъл да продължавам да опитвам. Благодаря ви за вниманието, моля историята ми да бъде публикувана.

Коментари

1.   Съвета ми е поинтересувай се от Интернет и по точно специализираните сайтове за трансфери и разбери кои са агенциите и се обади и попитай. Ходи на кампове каквито доста отбори правят в България всяка година. Междувременно работи нещо друго и си печели пари.

2.   Не искам да те обидя, но все си мисля, че щом си играл срещу Левски, ако наистина имаше потенциал, все някой да ти е предложил трансфер или поне някой агент да те е забелязал. Щом никой не те забелязва, мисля, че се надценяваш и нямаш реална преценка за уменията си.

3.   Благодаря за мнението номер 2.. Не сме се разбрали, реално не съм играл срещу Левски официален мач, имах в предвид че съм играл срещу играчи от там в сборни отбори с общи познати.

4.   Няма значение дали си играл срещу Левски. Принципно ако беше добър, все някой щеше да те забележи. Всички големи футболисти са започнали я от селата, я от детските школи и все пак някой ги е забелязал.

Освен пробвай да намериш някой агент или направо се свържи с някой отбор от Б група. Имам познат, който тренираше в школата на Лудогорец, но не го забелязваха, после сам се свърза с Ботев Пловдив и сега играе за юношите.

Принципно в България футбола е на много, много ниско ниво, за аматьорския да не говорим. Така че и да си добър по селата, това абсолютно нищо не означава. Но пробвай, нищо не губиш.