Споделена история от Спорт и красота

Ще изгубя ли мускулна маса?
Здравейте. Вече тренирам от сигурно 1 година и смея да кажа, че съм влязъл във форма. Въпроса ми е ако спра да тренирам сега ще почна ли да губя мускулна маса?

Коментари

1.   Не съм чул за човек, натрупал мускулна маса, спрял да тренира и да си е останал цял живот със същата мускулна маса.

2.   При мене след спиране на усилено трениране и вземане на протеини и полуанаболи, мускулите на ръцете като цяло се запазиха същите, може би леко се притъпи релефа им, обаче върховете на гърдите ми станаха меки и леко заострени, което е малко грозно. От 12-на години водя застоял живот, не съм пипал тежест и е все така. Имам известни съмнения, че това за гърдите частично е виновно тиквеното масло и сао палмето.

3.   Ако ползваш някакви добавки като протеин или нещо такова да ще изгубиш мускулна маса, но ако тренираш нормално няма, ще почнеш да губиш чак след като станеш на 40.

4.   Защо ще спираш, какъв е смисълът от всичко до сега тогава, за мен идеята и това да ти е начин на живот. Естествено има период всяка година в която почивам и това се отразява идеално.

5.   Тренираш ли или се помпиш с "добавки" като 95% от трениращите.

6.   Понеже аз вземам анаболи от 16 годишен, а сега съм на 25 и когато спра за няколко месеца, да, губи се мускулна маса, но след като почнеш пак се възстановява. Но не знам защо ще спираш...

7.   Автора до номер 5 : тренирам , но не пия протеин и такива неща.

9.   до 2: А може ли малко инфо какво е полуанабол? И аз тренирам и неща да вземам баш анаболи, та да питам какво е това полуанабол?

до автора: Няма как да не загубиш мускулна маса, но добрата новина е, че после много по-бързо можеш да си я възвърнеш. Ако примерно ти е трябвало 1 година за такава мускулна маса, дори и да я изгубиш цялата после ще можеш за 3 месеца да стигнеш същото ниво. Има т.нар. мускулна памет (същя термин се използва и извън фитнеса, например за паметта за каране на колело).

10.   Аз, ако вземам тиквено масло,дали ще ми се заострят върховете на гърдите?И има ли опастност да ми се заостри нещо друго?