Споделена история от Спорт и красота

Диоптрични очила
Здравейте
Може ли очила без диоптър най-обикновени за 10 15 лв да ми сменят стъклата, за да станат диоптрични?
Имам предвид да си купя рамките от някъде другаде а не от оптика, а те само да ми сложат диоптър?

Коментари

1.   Обикновено в оптиката предлагат и много видове рамки, някои от които са много евтини. Би следвало да могат да ти сменят само стъклата, но е важно рамките ти да не са китайски имитации на очила, за да си нямаш проблеми по-нататък със счупени очила. Ако диоптъра се промени, не си купуваш нови очила, а ти сменят само стъклата и рамката си остава същата, така че трябва да може да ти сменят само стъклата на избрани от теб очила.

2.   Ми ти тези рамки и от оптика можеш да си ги купиш. И там има евтини за 15 кинта. Иначе да може от където си искаш да си гикупиш и да си сложиш само стъклата. Представи си, че си си купила от там очила, обаче след време ти се е качил диоптъра и трябва да си смениш стъкалата, но рамките ти са здрави, много ясно, че няма да си купуваш нови рамки, а само ще смениш стъклата.

3.   Може, но трябва да се види дали няма да се промени фокуса на стъклата (не знам дали ползвам правилните думи), защото в повечето случаи, за да се напаснат към рамката, може да се наложи да се срежат и накрая да се окаже вредно за очите.

4.   По принцип не може. За да си сигурен, при металните рамки трябва да видиш дали имат болче за затягане на стъклото. В повечето случаи евтините очила без диоптър нямат такова и затова не може да им се слагат други стъкла. При пластмасовите рамки на евтини очила без диоптър също не може да им се подменят стъклата. Рамките за диоптрични очила са направени от специална смола която при нагряване става елатстична и може да се сменят стъклата в нея след което се втвърдява отново.