Споделена история от Спорт и красота

Добра термозащита при преса?
Ползвам сешоар и преса за коса изключително рядко. Вероятно един или два пъти годишно. Причината е, че преди години имах много накъсана и изтощена коса и реших да спра. Не знам дали причината беше това, по - скоро лошата боя за коса на Палете, която е доста агресивна и това, че почти всеки ден я гладих с ютия за да е перфектно гладка. Тупирах и скубех, не ползвах термозащита, тогава нямаше де, нито спрей за разресване, кристали или маски хубави.
Косата ми се пооправи, сега си купих и професионална преса за коса за 300 лв с керамични плочи и инфузирани масла в тях. Планирам да я ползвам най - често веднъж седмично и да си купя хубава термозащита. Коя термозащита помага наистина и как се поставя върху косата?
След пресата само кристали ли да сложа или е по-добре масла някакви?
Моля за съвет.
Момиче на 23г.

Коментари

1.   Според мен не би трябвало да има значение, просто чети етикета до каква температура помага и не я надвишавай с пресата- поне със средния клас няма голяма разлика аз имам на Сайъс и е сравнително добра.
Ако искаш добри ефекти попитай фризьора си за професионална и попитай също от каква маска косата ти би се повлияла. Повечето кристали от среден клас нямат кой знае какъв ефект освен визуален до следващото къпане, за това си прави маски на косата и я хидратирай преди къпане.

2.   Ползвай хубава и качествена козметика за коса - например CHI. Термозащитата е добра и кристалите, които предлагат. Препоръчвам това с кератин. Виж сайта на магазин Златна рибка.

Ме

3.   Кристалите се ползват ПРЕДИ пресата!
Ж20

4.   Номер 3, ако сложиш кристали преди пресата така изгаряш косата. Кристалите се слагат след пресата за блясък на косата. Само това е целта им. Моля, момичета, които четете това, не вярвайте на всяка глупост в нета.

5.   3 фризьорки вече са ми казвали, че се слагат преди пресата, яяно ти по-добре знаеш

6.   5, не знам на какви фризьорки ходиш, но спри!