Споделена история от Спорт и красота

Какво да правя с обезцветената си коса?
Здравейте! Имам нужда от съвети за моята коса. Случая е, че преди 3 4 месеца отидох на фризьор да ми направят омбре в червено. Но аз съм с много тъмна кафява коса и ми я обезцветиха преди да ме боядисат. И боята не издържа и 1 месец и падна. Подстригах се много късо, защото се изтощи много, гребен не влизаше в косата ми буквално. И сега не ми харесва обезцветена и си мисля да си купя къна в цвят капучино, но ме е страх да не стане по-зле. Искам да ме посъветвате какво да направя с косата си да я боядисвам ли с къна или да я подстригвам постоянно докато не изчезне този цвят от косата ми?

Коментари

1.   О, недей сама и не с къна... Противно на разни писания из нета и бабини съвети - къната уврежда, а не щади косата! Прави я по-суха, накъсваща се и не може да оцвети обезцветена коса, къната се ползва, за да даде нюанс на косата и се препоръчва да се нанася, къна, която е като цвета на косата. Къната е само черен и червен цвят. В Индия се е ползвала за рисуване и обезкосмяване (смятай колко е окей за косата).
Отиди при сносен коафьор. Например - Боби Сапунджиев, Гого, Момчил Спасов, Ивайло Колев...

2.   Твърди се, че къната е по-безвредна и това е вярно, но къната, която се продава в магазините не е съвсем истинска и съдържа оцветители. Казвам го от опит, защото дълги години съм се боядисвала с къна и все още имам отенъци, а не съм го правила от години. Истинската къна е зелена на цвят преди да я разтвориш, а тези къни в цвят капучино съдържат допълнителни оцветители. Къната не прави кафяв цвят, тя прави червен цвят, наситеността зависи от климата, в който са отглеждани растенията. При определена смес от билки, къната може да бъде и черна, имаше си някакво наименования за това, но не го помня. Както споменах, дълго време съм се боядисвала с къна и единствено мога да се оплача от оцветителите в тях, но къната не ми е навредила истински. По-добре да ползваш къна вместо боя в момента. Аз съм доволна от къните в пакетчета, правиха косата ми лъскава и гъста и почти не са ми оставяли разни нюанси. Но не съм доволна от къните, които се продават в кутийки, подобни на тези на боите за коса. Не спирай да се подстригваш през определен период от време, увредената коса просто трябва да се премахне, защото няма да се възстанови напълно.

3.   Н1 и Н2 са прави. По-добре още не прави нищо, защото косата ти още е съвсем изтощена! С ТИЯ КУНИ И БОИ ЩЕ Я ИЗТОЧИЛ ОЩЕ ПОВЕЧЕ!!! Поизчакай малко докато косата ти се пооправи и ще е добре да се посъветваш със някой фризьор (или специалист във тази сфера). Поразрови се в интернет, все ще намериш нещо. Има много сайтове, като този за споделяне. Споко, все някога ще си оправиш косата! Не губи надежда!!

⭐Stargirl ⭐